:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Kradł, niszczył, awanturował się, zaatakował klienta w sklepie. Lista zarzutów dla recydywisty

Sprawy kryminalne - kronika, Kradł niszczył awanturował zaatakował klienta sklepie Lista zarzutów recydywisty - zdjęcie, fotografia

W środę (11.07.2018), funkcjonariusze z Lipna zatrzymali mężczyznę. 25-latek wyszedł z więzienia ponad rok temu. Ukrywał się ostatnio przed policją, dlatego też sąd przyjął wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Wcześniej do więzienia trafił za rozbój. Nie pracował nigdzie na stałe, przebywając na terenie Lipna. Żył z zasiłku, prac dorywczych i kradzieży.

Pierwszy z zarzutów, jaki usłyszał 25-latek dotyczy kradzieży z włamaniem. Ostatniego dnia maja br. na Pl. 11 Listopada w Lipnie wyważył drzwi do mieszkania i zabrał z niego konsolę do gier oraz portfel z dokumentami. Już wtedy działał w warunkach recydywy – informuje mł. asp. Małgorzata Małkinska z KPP w Lipnie.

W niecały tydzień potem zaatakował jednego z klientów w sklepie i go pobił. Poszkodowany nie odniósł poważnych obrażeń ale 25-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

Po 3 tygodniach nocą obok jednego ze sklepów uszkodził roletę. Straty oszacowano na ponad 1500 zł.

Następnie w czerwcu z niezamkniętego mieszkania w Lipnie ukradł telewizor, który oddał w zastaw do lombardu. Do tegoż mieszkania włamał się i ukradł butlę z gazem oraz antenę telewizyjną.

Na początku lipca w jednym z barów w Lipnie, wszczął awanturę z pracownikami. Groził im pobiciem a wreszcie uszkodził drzwi i powybijał okna. Łączne straty, oceniono na 3000zł.

Ukrywał się przed mundurowymi. Mimo to policjanci ustalili jego miejsce pobytu. Zatrzymali go w środę (11.07.2018) w jednym mieszkań w Lipnie.

Prokuratura łącznie postawiła mężczyźnie 7 zarzutów. Z uwagi na fakt, że  działał w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.

Kradł, niszczył, awanturował się, zaatakował klienta w sklepie. Lista zarzutów dla recydywisty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się