:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

2 lata działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Izbicy Kujawskiej za nami [ZDJĘCIA]

20 czerwca 2017 roku po raz drugi Izbicki Oddział Kujawsko - Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego pod patronatem Kujawskiej Szkoły Wyższej uroczyście obchodził zakończenie roku akademickiego.

W uroczystości uczestniczyli: rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski z małżonką, ks. profesor dr hab. Leonard Fic, wicestarosta powiatu włocławskiego Marek Jaskulski, prezes KD UTW Jerzy Nowacki, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza  Janusz Nadolny, zaproszeni goście z UTW we Włocławku, zespół Echo Lubrańca, przedstawicielki gminnego  Koła Gospodyń Wiejskich w Izbicy Kujawskiej oraz studenci izbickiego UTW.

Uroczystość prowadziła przewodnicząca UTW Alicja Sadowska, która podsumowała dotychczasowy okres nauki obejmujący różne zajęcia: komputerowe, rehabilitacyjno -sportowe, edukację ekologiczną i kulturową, spotkania z literaturą i tematyką prawniczą.

Odbywały się wykłady o tematyce: historycznej, ekonomicznej, medycznej i społecznej prowadzone przez pracowników naukowych Kujawskiej Szkoły Wyższej, a także wycieczki i spotkania okolicznościowe. W wystąpieniach zaproszonych na uroczystość gości padło wiele ciepłych słów dotyczących dwuletniej działalności UTW w Izbicy Kujawskiej.

Całoroczna edukacja  seniorów uwieńczona została dyplomami i podziękowaniami. Liczna grupa seniorów otrzymała Ogólnopolską Kartę Seniora. Następnie w miłej atmosferze  przy śpiewie, tańcach   i muzyce zespołu Echo Lubrańca oraz zgromadzonych gości i studentów UTW przebiegała dalsza część uroczystości.

Z uwagi na zainteresowanie studentów UTW wybrane zajęcia, spotkania i wycieczki będą odbywały się również w czasie wakacji.

2 lata działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Izbicy Kujawskiej za nami [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się