:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

26-latek ciężko pobił 2 letnią dziewczynkę. Mężczyzna i matka dziecka byli pod wpływem alkoholu

Informacje z Kraju, latek ciężko pobił letnią dziewczynkę Mężczyzna matka dziecka wpływem alkoholu - zdjęcie, fotografia

Prokuratorzy oraz policjanci z Gorzowa Wlkp. zaangażowani są w ustalenie przyczyn i okoliczności związanych ze stanem zdrowia dwulatki określanym jako ciężki. Do sprawy śledczy zatrzymali 29-letnią matkę dziecka oraz jej o trzy lata młodszego konkubenta. Zebrany dotąd materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz znęcania.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury oraz Policji i zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W środę /29 marca/ załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła dwuletnią dziewczynkę na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie Wlkp. Jej stan według medyków określany był jako ciężki. Posiadała m.in. poważne obrażenia głowy. Jeszcze tego samego dnia dziewczynka była operowana. W związku z wątpliwościami dotyczącymi przyczyn powstania tych obrażeń, do sprawy zatrzymano 29-letnia matkę dziecka oraz jej 26-letniego konkubenta. W chwili zatrzymania znajdowali się pod działaniem alkoholu. Kobieta miała 0,10 mg/l, a mężczyzna 0,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Śledczy przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zamieszkania, które zostaną wykorzystane w prowadzonym postępowaniu. Czynności śledczych wspierane są także przez policjantów prewencji czy dzielnicowych. Istotne będą także zeznania świadków czy sąsiadów w kontekście informacji o sytuacji rodzinnej tych osób. Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-letniemu mężczyźnie zarzutu związanego ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Intensywna praca prokuratorów oraz policjantów skutkowała ponadto dotarciem do takich ustaleń, które skłoniły śledczych do postawienia również zarzutu znęcania psychicznego i fizycznego. To miało nastąpić między 20 listopada 2016 roku, a 29 marca 2017 roku. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wykonane dotychczas w przedmiotowej sprawie czynności nie dały podstaw do przedstawienia zarzutów matce dwulatki. Została ona przesłuchana z uprzedzeniem.

To jest początek postępowania przygotowawczego, które przybrało status śledztwa. W związku z tym przed Prokuraturą, która jest gospodarzem tej sprawy oraz Policją jeszcze wiele czynności i pracy w kontekście kompleksowego wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z tą sytuacją.

26-latek ciężko pobił 2 letnią dziewczynkę. Mężczyzna i matka dziecka byli pod wpływem alkoholu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się