:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C całkowite zachmurzenie

35 tysięcy odbiorców bez prądu. Energa usuwa awarie po Grzegorzu

Komunikaty, tysięcy odbiorców prądu Energa usuwa awarie Grzegorzu - zdjęcie, fotografia

Nad Polskę nadciągnęła kolejna niszczycielska siła. Tym razem orkan, który nazwano Grzegorz, zaatakował niemalże całą Polskę. Bez zasilania pozostaje 35 tys. odbiorców Energi Operatora w sześciu województwach. Przewidywane jest przywrócenie zasilania na całym obszarze do końca dnia.

Huraganowe podmuchy wiatru doprowadziły do uszkodzenia sieci średniego i niskiego napięcia,  a także wyłączeń na pięciu liniach 110 kV. Nad odwróceniem poczynionych przez orkan szkód pracują służby techniczne we wszystkich oddziałach Energi Operatora. Sprawna praca jest możliwa dzięki poczynionym przygotowaniom. Już wczoraj technicy zostali poinformowani o możliwości zwiększonej liczby awarii, a ich praca została odpowiednio zaplanowana.

Według raportu z godziny 15-tej bez dostępu do energii elektrycznej pozostawało 35 tys. odbiorców: ponad 4 tys. w woj. zachodnio-pomorskim, 9 tys. w woj. pomorskim, 3,6 tys. w woj. warmińsko-mazurskim, 11 tys. w woj. kujawsko-pomorskim, 4,5 tys. w woj. mazowieckim i 3 tys. w woj. wielkopolskim.

Przypominamy, że zgłosić awarię można na trzy sposoby:

- wysyłając SMS o treści AWARIA na numer 3991

- zgłaszając awarię na stronie  www.energa-operator.pl/formularz_zgloszeniowy_awarii.xml

- dzwoniąc pod nr 991

Należy pamiętać, że w sytuacji wzmożonej liczby awarii, takiej jak dzisiaj, oczekiwanie na połączenie z nr 991 może się wydłużyć. Warto więc, w miarę możliwości, skorzystać z dwóch pierwszych sposobów.

35 tysięcy odbiorców bez prądu. Energa usuwa awarie po Grzegorzu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się