:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C całkowite zachmurzenie

82 wykroczenia i 71 mandatów to efekt działań policji we Włocławku i powiecie [ZDJĘCIA]

Włocławscy policjanci podsumowali kilkudniowe działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach naszego powiatu i miasta. W ramach prowadzonych działań policjanci ujawnili 82 wykroczenia kierowców wobec pieszych.

Podczas trwającej sześć dni (05-11.02.201) akcji mundurowi prowadzili wzmożone kontrole w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas tych działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. To właśnie pieszy w zdarzeniu z pojazdem doznaje największych obrażeń ciała, jako niechroniony żadnymi zabezpieczeniami uczestnik.

Do najbardziej niebezpiecznych zachowań wobec pieszych można zaliczyć wyprzedzanie i omijanie pojazdów zatrzymujących się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu. Przez sześć dni mundurowi ujawnili 82 wykroczenia kierowców wobec pieszych, z których w 71 przypadkach ukarali ich mandatami karnymi.

Funkcjonariusze nie tylko ujawniali wykroczenia kierujących wobec pieszych, ale również rozmawiali z pieszymi o ich bezpieczeństwie. Wskazywali jak noszenie elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w mieście wpływa na poprawę widoczności pieszego przez kierowcę.

82 wykroczenia i 71 mandatów to efekt działań policji we Włocławku i powiecie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się