:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Auchan przejmuje hipermarkety Real

Auchan Polska przejmie hipermarkety sieci Real. UOKiK wyraził  zgodę na transakcję ale pod jednym warunkiem. Firma sprzeda osiem hipermarketów.

Grupa Auchan zakupiła sklepy Real w Rosji, Rumunii, Polsce i na Ukrainie.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji na jedenastu lokalnych rynkach, na których łączny udział uczestników koncentracji przekroczy istotnie granicę domniemania uzyskania pozycji dominującej  i tym samym uzyskają na nich znaczną przewagę nad swoimi konkurentami - czytamy na stronie internetowej UOKiK.

– Zgodnie z wydaną decyzją Auchan Polska musi wyzbyć się praw do ośmiu hipermarketów Real. Nie może to nastąpić później niż w ciągu 18 miesięcy sfinalizowania transakcji przez Auchan, na rzecz inwestora, który nie należy do grupy kapitałowej Auchan oraz nie jest współkontrolowany przez żaden podmiot z tej grupy - mówi Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

Wkrótce więc dojdzie do sprzedaży  hipermarketów m.in. w Sosnowcu, Białymstoku, Szczecinie, Rzeszowie i Wałbrzychu.

Auchan przejmuje hipermarkety Real komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się