:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

"BAZA" na celowniku prokuratury i policji. Co nowego w sprawie?

Polityka,

Kwestię funkcjonowania Miejskiej Grupy Zakupowej, którą prowadzi Spółka „Baza” we Włocławku bada obecnie włocławska policja.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Włocławski Klub Radnych PiS złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej we Włocławku w sprawie działań Miejskiej Grupy Zakupowej.

24 maja 2016 r. jednoosobowe spółki Gminy Miasto Włocławek podpisały „Porozumienie o zawiązaniu Miejskiej Grupy Zakupowej”. To nowa inicjatywa, która polega na realizacji wspólnych zakupów. Pomysł utworzenia Miejskiej Grupy Zakupowej zrodził się w celu uzyskania oszczędności.

W związku z niejasnościami, które zdaniem Jaroslaw Chmielewskiego są naruszeniem prawa skierowano sprawę do Prokuratury we Włocławku.

Zapytaliśmy Szefa Klubu Radnych Rady Miasta Włocławek Jarosława Chmielewskiego czy składał wyjaśnienie w tej sprawie?

Dla mnie jest to naruszenie prawa. Ja jeszcze nie byłem przesłuchany. Otrzymałem wezwanie, że w tym tygodniu mam się stawić na policję - powiedział radny Jarosław Chmielewski.

Włocławska Prokuratura oddała sprawę do Prokuratury w Rypinie. Natomiast postępowanie prowadzi włocławska policja.

Prokurator, który nadzoruje te sprawę skierował ją do Policji we Włocławku - wyjaśnił Kierownik Prokuratury w Rypinie.

Sprawa wpłynęła do Prokuratury w Rypinie 17 maja br. , która następnie skierowała zawiadomienie do włocławskiej policji.

Z Prokuratury w Rypinie wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zawiadomienie to dotyczy włocławskich spółek. Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratora z Rypina. Postępowanie jest prowadzone w kierunku art. 296 par. 1 KK dotyczącego nadużyć w obrocie gospodarczym - powiedziała nam nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

"BAZA" na celowniku prokuratury i policji. Co nowego w sprawie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się