:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Będą ułatwienia. Zobacz co oferuje PUP we Włocławku

Polityka, Będą ułatwienia Zobacz oferuje Włocławku - zdjęcie, fotografia

Na koniec maja br. począwszy od miesiąca stycznia bezrobocie zmniejszyło się o 2163 osoby, w powiecie grodzkim o 995, a w powiecie ziemskim o 1168 osób. Wszystkie projekty, programy i środki finansowe wpłyną jak zapewnia Dyrektor PUP na zmniejszenie bezrobocia.

Dołącz do nas na  Facebooku kliknij [tutaj]  dowiesz się więcej

Program „Pauer” (wiedza, edukacja, rozwój) może być realizowany przez osoby do 30 roku życia. Do programu mogą zostać zakwalifikowane 854 osoby ( z tej liczby 650 osób będzie skierowanych na staże, natomiast 150 osób będzie mogło skorzystać ze szkoleń, a 39 z dotacji).

Dla osób po 30 roku życia i po 50 roku Powiatowy Urząd Pracy oferuje kolejny program „Regionalny Program Operacyjny”, na który mogą zakwalifikować się aż 653 osoby.

„Są chętni, młodzież chętnie podejmuje pracę” - podkreśla Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Od kwietnia br. kiedy stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku objęła Bożena Stępniewska urząd został przeorganizowany tak, aby ułatwić bezrobotnym rejestrowanie.

Pierwszym zasadniczym działaniem jest aby bezrobotni, który przychodzą się rejestrować, rejestrowali się w dzień przyjścia. Dotychczas było praktykowane, że bezrobotny przychodził do okienka z kompletem dokumentów i miał wyznaczany termin rejestracji za 2,3 lub kilka dni. W tej chwili poczyniłam pewne zmiany organizacyjne w efekcie, których rejestracja się skraca. Moim marzeniem jest aby bezrobotny w dniu przyjścia z dokumentami był w tym dniu zarejestrowany. Aktualnie jest więcej stanowisk do rejestracji - mówiła dyrektor Bożena Stępniewska.

Kolejną rzeczą jest skrócenie kolejek w zakresie tzw. „odhaczania” bezrobotnych. W tej chwili są zbierane opinie na ten temat. Pytanie zasadnicze brzmi: czy bezrobotni chcą być bezpośrednio obsługiwani czy wolą wizyty osobiste, czy też tak jak dopuszcza rozporządzenie chcą być obsługiwani drogą e-mail, telefonicznie czy sms. Złożone przez bezrobotnego oświadczenie, który wybierze taką formę uprawnia go do przychodzenia raz na 4 miesiące. Jeżeli będą oferty pracy wówczas bezrobotni będą zapraszani do urzędu. To pozwoli nam na wygospodarowanie pracowników na pośredników pracy, którzy będą poszukiwać ofert pracy w zakładach pracy - dodała dyrektor

Będą ułatwienia. Zobacz co oferuje PUP we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się