:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C lekkie zachmurzenie

Bieg Cudu nad Wisłą 2018 we Włocławku [ZDJĘCIA]

Bieg Cudu nad Wisłą wystartował 15 sierpnia 2018 o godz 9:00 na włocławskim Zawiślu.

W dniu dzisiejszym tj. 15 sierpnia 2018 r. z włocławskiego Zawiśla punktualnie o godz. 9:00 wyruszył Bieg Cudu nad Wisłą.W tegorocznej edycji jednocześnie wystartowali biegacze na 10 km i w nordic walking na dystansie 5 km. Pobiegło 150 osób nie tylko z Włocławka ale i z pobliskiego Torunia , Kutna,  Rypina czy Trzcianki. Trasa była ciężka. Najcięższy interwał ja podkreślił Wojtek Prokopowicz z WKB Maratończyk,  góra dół, góra dół.

Trasa był pofałdowana, dużo piachu. Na początku nie było dużego tempa. Natomiast na drugiej pętli postanowiłem uciec i udało się,  zdobyłem pierwsze miejsce tak  mówił o biegu Igor Zalewski z Włocławka.

Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km najszybciej pokonał Marcin Radomski z Płocka

Zapowiedź:

To już III edycja biegu, którego organizatorem jest WKB Maratończyk we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową we Włocławku. Organizatorzy poinformowali, że z uwagi na możliwości organizacyjne tegoroczna edycja w dwóch przygotowanych konkurencjach: pierwsza z nich to bieg na dystansie 10 km, a druga nordic walking na dystansie 5 km przewiduje maksimum 150 osób

Fantastyczna okazja by w sposób radosny przeprowadzić imprezę biegową. Jesteśmy dwa lata przed jubileuszową rocznicą. Mam nadzieję, że ta impreza w 100 rocznicę rozwinie się na taką skalę, że będzie 300, a może więcej osób. Tymczasem jesteśmy przygotowani na 150 osób i dla tych osób są przygotowane pamiątkowe medale i w ramach tych 150 osób będzie również kategoria dla maszerujących z kijkami - mówił podczas spotkania z dziennikarzami Wojtek Prokopowicz z WKB Maratończyk.

Trasa III Biegu Cudu nad Wisłą przebiega przez tereny leśne Zawiśla i jest to jak zaznaczył Wojtek Prokopowicz najcięższa trasa jeśli chodzi o okolice Włocławka. Organizatorzy nie rezygnują z trasy dlatego, że jest ona atrakcyjna, przewyższenia to około 30 m. Start i meta zlokalizowana będzie w pobliżu budynków PWSZ.

Druga konkurencja nordic walking odbywać się będzie na dystansie 5 km i jak nadmieniła Marianna Jóźwiak trener i instruktor Nordic Walking jest ona mało upowszechniona we Włocławku.

Chciałabym jak najwięcej zrzeszyć ludzi, którzy chodzą o kijach, ale nie każdy chodzi prawidłowo, dlatego chciałabym pokazać technikę, zrzeszać ludzi aby wychodzili z domów, żeby nie siedzieli na kanapach przed telewizorami. Jest to sport dla każdego o każdej porze roku - powiedziała Marianna Jóźwiak instruktor i trener nordic walking.


 


Bieg Cudu nad Wisłą 2018 we Włocławku [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się