:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Chmielewski: "PO czuje oddech PiS na swoich plecach". Czy włocławski radny straci pracę?

Polityka, Chmielewski czuje oddech swoich plecach

Jarosław Chmielewski dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego być może straci pracę.

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki skierował do Rady Miasta Włocławek wniosek dotyczący radnego Jarosława Chmielewskiego. Ustawa o samorządzie nakłada obowiązek na pracodawcę aby przed zamiarem rozwiązania stosunku pracy wyraziła zgodę rada.

Wniosek marszałka Piotra Całbeckiego do przewodniczącego Rady Miasta Włocławek w sprawie odwołania Jarosława Chmielewskiego radnego i przewodniczącego klubu radnych PiS z pełnionej funkcji dyrektora WORD we Włocławku był przedmiotem rozmowy naszej redakcji z przewodniczącym Rady Miasta Włocławek Rafałem Sobolewskim.

Jak zaznaczył na wstępie przewodniczący Rady na zwolnienie pracownika, który jest radnym musi wyrazić zgodę Rada Miasta Włocławek.

Dla mnie ta ocena, znajduje potwierdzenie w opinii orzeczenia Sądu Najwyższego. Ta opinia jest wiążąca dla pracodawcy.

Musimy zbadać czy te zarzuty, czy ten fakt jest związany z wypełnianiem funkcji radnego. Będę się musiał pochylić nad argumentami przedstawionymi przez marszałka. Dla mnie nie są one zbyt klarownie przedstawione. W związku z tym poprosiłem marszałka o spotkanie aby uzyskać kilka dodatkowych informacji bo musimy jako rada wiedzieć czy nie chodzi o inne kwestie - powiedział przewodniczący Rafał Sobolewski.

Na pytanie czy decyzja marszałka może mieć związek z nadchodzącymi  wyborami samorządowymi przewodniczący odpowiedział: "Gdyby tak było to byłoby to niefortunne. Ja tylko przypomnę, że Pan Jarosław Chmielewski jest dyrektorem WORD około 10 lat. Do tej pory nie było wobec niego zastrzeżeń. Dziwię się dlaczego powstały one teraz."

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie samego zainteresowanego dyrektora WORD we Włocławku Jarosława Chmielewskiego będącego radnym w Radzie Miasta Włocławek.

Dyrektor jest zorientowany, że do przewodniczącego Rady Miasta wpłynęło pismo od marszałka Piotra Całbeckiego. Te zmiany, które ostatnio nastąpiły we włocławskim samorządzie są według dyrektora związane z aktywnością ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Urząd zdaniem radnego nie potrafi oddzielić spraw związanych z funkcjonowaniem przestrzeni publicznej od spraw związanych z wykonywaniem pewnej funkcji zawodowej.

Dyrektor Jarosław Chmielewski wyjaśnił sprawy związane z działalnością WORD.

WORD jest to instytucja, która jest odpowiedzialna za egzaminowanie kandydatów na kierowców. Ja chciałbym zaznaczyć, że są lata gorsze, gdzie klientów jest mniej ale z tym się liczyliśmy od samego początku. Już w 2008 roku patrząc na statystyki wiedzieliśmy, że od 2010 roku zaczął się niż demograficzny i mniej osób będzie się ubiegać o prawo jazdy. W związku z tym staraliśmy się na samym początku skumulować środki finansowe tak aby starczyły na przeżycie tych chudszych lat. WORD ma na koncie 6 cyfrową kwotę. Jesteśmy tutaj spokojni. Wydałem w ciągu tych 10 lat 2 mln na inwestycje co pokazuje, że jesteśmy w niezłej kondycji finansowej. Oprócz tego 1 mln zł przeznaczono na bezpieczeństwo ruchu drogowego. To te kwoty również wpływają na wynik finansowy, z którym można się zgadzać bądź nie. Pamiętajmy ja jako WORD nie wyciągam ręki po żadne pieniądze. Ani UM nie daje mi pieniędzy. To co zarobimy to wydajemy. Mówienie o tym, że to ma być przyczyną odwołania z funkcji dyrektora troszeczkę mnie dziwi. Mamy płynność finansową, mamy środki na koncie, mamy możliwość funkcjonowania, a poza tym mamy najlepszą zdawalność w województwie kujawsko-pomorskim - wyjaśnił dyrektor WORD

Dziwi mnie, że przechodzimy do eliminacji konkurencji politycznej a przecież jestem konkurencją w stosunku do PO. Słabe to jest - skomentował na koniec dyrektor WORD.

Jak zaznaczył Chmielewski przeprowadzone kontrole przez UM w Toruniu, były pozytywne.

Oceniały moją pracę bardzo dobrze. Nie było zastrzeżeń do pracy – dodał radny.

Dziwi mnie argumentacja, która padła ze strony urzędu. Myślę, że to należy rozpatrywać w kategorii przyszłorocznych wyborów samorządowych. PO czuje oddech PiS na swoich plecach. W związku z tym postanowiła konkurencję wyeliminować - podsumował dyrektor WORD Jarosław Chmielewski.

Kiedy sprawa stanie na sesji Rady Miasta Włocławek jeszcze nie wiadomo.

Chmielewski: "PO czuje oddech PiS na swoich plecach". Czy włocławski radny straci pracę? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się