:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Chór Canto wrócił z Bułgarii z nagrodami [ZDJĘCIA]

W dniach 17 – 31 lipca w bułgarskiej miejscowości Kamchia odbył się Międzynarodowy Festiwal „Razem dla XXI wieku”. W festiwalu brały udział zespoły taneczne oraz chóry z m.in. Gruzji, Mołdawii, Bułgarii oraz z Polski, w tym Młodzieżowy Chór „CANTO” pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego. Podczas pobytu w Bułgarii włocławski zespół dał kilka koncertów m.in. podczas mszy świętej odprawianej w języku polskim w Kościele Katolickim w Warnie, podczas przesłuchań konkursowych festiwalu oraz ostatniego dnia pobytu chóru podczas „Dnia Polskiego”, który wywarł olbrzymie wrażenie na publiczności zgromadzonej w Sali Widowiskowej w Kamchi.

Koncert został połączony z projekcją multimedialną, gdzie pokazaliśmy między innymi animowaną historię Polski oraz ujęcia z drona ukazujące piękno naszego kraju. Prezentacje muzyczną rozpoczęliśmy „Bogurodzicą” oraz „Gaude Mater Polonia”. Śpiewanie takich pieśni poza granicami Polski ma szczególne znaczenie. Wtedy jeszcze bardziej czujemy przywiązanie do biało-czerwonych barw… głosy nieco zadrżały. Później zaprezentowaliśmy utwory ludowe z różnych zakątków Polski. Między utworami nasze opiekunki chodziły między publicznością rozdając tradycyjny chleb ze smalcem i ogórkami. Koncert zakończył się owacją na stojąco – mówi Adam Kujawski – chórzysta „Canto”.

2 dni wcześniej odbyły się przesłuchania konkursowe festiwalu, po których jury zdecydowało przyznać trzy nagrody włocławskiemu chórowi: I Miejsce festiwalu w kategorii "Chóry", I Miejsce w kategorii "Głos Gwieździsty Kamczi" oraz nagrodę dla dyrygenta Mariana Szczepańskiego za wybitny kunszt dyrygencki.

Podczas podróży w Bułgarii chór zwiedził Półwysep Nessebar oraz miasto Warna, wypoczywał nad morzem Czarnym oraz integrował się ze swoimi rówieśnikami z innych krajów.

To już kolejna zagraniczna wyprawa „Canto” zakończona sukcesem. W poprzednich latach chór zdobywał najwyższe wyróżnienia m.in. w Macedonii (2013 i 2015 r.), we Włoszech (2014 r.) oraz na Litwie (2012 r.).

Wyjazd chóru „Canto” był możliwy dzięki wsparciu mecenasa chóru Anwil S.A., Urzędu Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Miasta Włocławek oraz MPEC Włocławek.


Chór Canto wrócił z Bułgarii z nagrodami [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się