:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Chory na białaczkę 17 latek potrzebuje naszej pomocy! Przyjdź na koncert charytatywny

Polecamy, Chory białaczkę latek potrzebuje naszej pomocy! Przyjdź koncert charytatywny - zdjęcie, fotografia

17-letni Krystian Zdanek pochodzący z Lubienia Kujawskiego zmaga się z ostrym przypadkiem białaczki. Nowotwór wyniszcza ciało chłopca. Niestety leczenie jest bardzo trudne i kosztowne. Wspólnie pomóżmy Krystianowi pokonać tę chorobę! Już w piątek specjalnie dla niego wystąpią m. in. dzieci, młodzież i pracownicy ZPO oraz Jarosław Panfil z programem pt. "Amor, amor, amor". Ponadto odbędą się licytacje i kiermasz.

4 miesiące temu Krystian Zdanek trafił do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy z podejrzeniem białaczki. Diagnoza brzmiała: ostra białaczka limfoblastyczna. Krystian rozpoczął chemioterapię, która początkowo nie dawała żadnych skutków ubocznych. Niestety nie trwało to długo. Wkrótce doszło do stanu zapalnego wielu organów wewnętrznych. Dla uśmierzenia bólu podawano mu morfinę. Podczas szczegółowych badań lekarze wykryli rozwijające się liczne ogniwa grzyba organizmu, które usunięto operacyjnie. Krystian spędził około miesiąca na oddziale chirurgii dziecięcej.

Krystian i jego bliscy doczekali się w końcu dobrej wiadomości. Białaczka nie postępowała. Onkolodzy wprowadzili kolejny etap chemioterapii. Radość nie trwała jednak długo. Po ostatnich badaniach szpiku kostnego okazało się, że białaczka uderzyła z podwójną mocą. Konieczne było rozpoczęcie bardzo ciężkiej chemioterapii. Pierwszy etap trwał 5 dni z rzędu, pierwszego dnia 6 chemii i każdego kolejnego 3 codziennie.

Jednak Krystian dzielnie walczy. Niestety dzień po ukończeniu chemioterapii stan Krystiana się pogorszył, wszystko go bolało, był osłabiony i gorączkował. Krystian miał wstrząs septyczny i został przewieziony na OIOM. Chłopiec został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, podłączono mu sztuczna nerkę i oddycha za niego respirator.

W poniedziałek bliscy Krystiana zostali poinformowani że jeżeli chcą pomóc Krystianowi w walce o życie mogą oddać granulocyty, których on po chemioterapii nie ma.

Aktualnie stan Krystiana się polepszył.  Lekarze powoli przygotowują się do jego wybudzenia.

W dalszym ciągu trwa trudna walka o powrót Krystiana do zdrowia. Znajomi i przyjaciele chorego na białaczkę Krystiana apelują o pomoc.

10 listopada 2017 roku o godzinie 17:00 w Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim postanowili zorganizować koncert charytatywny pod hasłem „Gramy dla Krystiana”.

Specjalnie dla niego wystąpią m. in. dzieci, młodzież i pracownicy ZPO oraz Jarosław Panfil z programem pt. "Amor, amor, amor". Ponadto odbędą się licytacje i kiermasz.

Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Krystiana Zdanka.

Organizatorami są: Zespół Placówek Oświatowych i Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim.

Krystian! Trzymamy kciuki! Wracaj do zdrowia! Życzymy, abyś jak najszybciej wrócił do domu: do bliskich, znajomych !

Chory na białaczkę 17 latek potrzebuje naszej pomocy! Przyjdź na koncert charytatywny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się