:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Co z karetką wodną i ulubioną wierzbą włocławian?

Polityka, karetką wodną ulubioną wierzbą włocławian - zdjęcie, fotografia

W konferencji prasowej Klubu Miejskich Radnych SLD, która odbyła się w dniu 8 listopada 2017 r. udział wzięli radny Krzysztof Kukucki i przewodniczący Jarosław Hupało.

Na wstępie Jarosław Hupało nadmienił, że ma nadzieję iż sposób obradowania Rady Miasta pomimo zmian, które nastąpiły w składzie prowadzących powróci do standardu, który został ustalony na początku kadencji. Obrady będą jak zaznaczył odbywały się w jeden wyznaczony dzień, czyli poniedziałek, ponieważ tak jest zorganizowane życie zawodowe niektórych radnych.

Przebieg sesji jak zaznaczył Hupało jest zadowalający, osiągnięto sukces w zakresie zadania jakim jest budownictwo mieszkaniowe w mieście.

Hupało zaakcentował również kwestię złożenia wniosku SLD do prezydenta o finansowanie karetki wodnej Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Karetka będzie służyła wszystkim mieszkańcom na wszystkich akwenach wodnych. Taki sprzęt mobilny kosztuje 600 tysięcy złotych. Zgromadzono już 400 tysięcy złotych, brakująca kwota to 200 tysięcy złotych. Jak nadmienił Hupało prezydent wstępnie zadeklarował pomoc w tym zakresie, ponadto z województwa również zostaną przeznaczone na ten cel środki. Zakup karetki wodnej zagwarantuje bezpieczeństwo nad wodą.

Kolejną sprawą, którą zajęli się radni SLD to apel do prezydent w sprawie starej wierzby płaczącej - ulubionego drzewa włocławian w Parku Sienkiewicza. Drzewo miało zniknąć w związku z remontem. Włocławianie zaprotestowali, a SLD zaapelowało w tej sprawie do prezydenta. W efekcie wierzba nie zostanie wycięta. A to nie koniec. Dodatkowo zostanie otoczona szczególną opieką.

Radny Krzysztof Kukucki dokonał podsumowania ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się w dniu 8 listopada 2017 roku.  Zaznaczył, że decyzja radnych miasta była kropką nad i nad tymi decyzjami, które podjęli wcześniej radni godząc się na realizację programu zaproponowanego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej Włocławskie Mieszkania.

To przekazanie działek aportem do spółki otwiera możliwość inwestycyjną czyli już takich twardych działań związanych z realizacją budowy mieszkań z dojściem do własności na Stodólnej w ilości 50mieszkań  oraz mieszkań na wynajem tylko i wyłącznie na ulicy Celulozowej. Docelowo ma ich być 400, w I etapie 250, a w II 150. Wczoraj radni przekazali te działki. Dzięki temu spółka może podjąć dalsze działania i to jest już ostatnia prosta do tego żeby mieszkańcy mogli z tej propozycji samorządu Włocławka skorzystać - mówił Kukucki.

Co z karetką wodną i ulubioną wierzbą włocławian? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się