:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Cudem przeżyła wciągnięta przez maszynę rolniczą. Weronika z Gminy Lubraniec potrzebuje naszej pomoc

Polecamy, Cudem przeżyła wciągnięta przez maszynę rolniczą Weronika Gminy Lubraniec potrzebuje naszej pomoc - zdjęcie, fotografia

W listopadzie 2015 roku Weronika uległa poważnemu wypadkowi, została wciągnięta przez maszynę rolniczą. Doznała licznych obrażeń, m.in. amputowano jej lewą rękę powyżej łokcia, przeszła kilka operacji głowy. Do maja br. przebywała w Klinice „Budzik”.                  

Weronika wróciła do domu 19 maja.  Od 4 września do połowy października przebywała  w Centrum Dziecka w Warszawie. Tam poddana była trzytygodniowej rehabilitacji. Następnie przeszła operację usunięcia dziurki po tracheotomii. Potem przez dwa tygodnie przebywała w szpitalu na oddziale neurochirurgii w celu usunięcia implantu osłony czaszki. Zdaniem tamtejszych lekarzy zdarzył się cud, bo czaszka Weroniki się zrasta. Następnie powróciła  do domu.

W listopadzie odbyła się konsultacja ortopedyczna w spawie protezy ręki. 7 grudnia dziewczynka ponownie wróciła do Warszawy na dalszą rehabilitację. Weronika oczekuje także na miejsce  w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce pod Olsztynem.

Obecnie, jak twierdzą lekarze, Weronika jest wybudzona. Nadal nie mówi i nie chodzi. Coraz więcej rozumie, chętnie komunikuje się z rodziną. Często się śmieje.

Weronice można pomóc, dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: „458 pomoc w leczeniu Weroniki Sokołowskiej”

wpłaty zagraniczne:

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

10 grudnia 2017 r. PSP w Kłobi we współpracy z LO im. Franciszka Becińskiego w Lubrańcu organizuje mecz charytatywny połączony z występami zespołów muzycznych oraz kiermaszem bożonarodzeniowym aby wesprzeć Weronikę i jej rodzinę w kosztownej rehabilitacji.  Grać dla Weroniki będą 10 grudnia 2017 roku od 16:00 do 20:00 w Hali Sportowej LO im. F. Becińskiego w Lubrańcu.

Cudem przeżyła wciągnięta przez maszynę rolniczą. Weronika z Gminy Lubraniec potrzebuje naszej pomoc komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się