:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Czy to już paraliż decyzyjny? Będzie sesja nadzwyczajna we Włocławku?

Polityka, paraliż decyzyjny Będzie sesja nadzwyczajna Włocławku - zdjęcie, fotografia

Włocławscy działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, radni: Krzysztof Kukucki, Jarosław Hupało, Piotr Kowal wiceprzewodniczący Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD, sekretarz Rady Miejskiej SLD we Włocławku, asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke poinformowali podczas zwołanej konferencji prasowej w dniu 27.09.2017 r., że składają wniosek do przewodniczącego Rady Miejskiej we Włocławku o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Do wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej dołączony został porządek obrad wraz z projektami uchwał.

Od miesiąca nic w radzie się nie dzieje. Osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie RM nie podołały temu zadaniu. Nie zwołano sesji Młodzieżowej Rady Miasta we wrześniu - powiedział radny Krzysztof Kukucki.

Powodem wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej jest jak nadmienił radny Krzysztof Kukucki również zagadnienie ochrony zdrowia w związku ze zmianami w przepisach.

Krzysztof Kukucki zaznaczył również, że jako Przewodniczący Rady Miasta Włocławek w lipcu tego roku skierował pismo do marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z prośbą o przedstawienie informacji dot. funkcjonowania Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców Włocławka. Wynikało to z planu pracy RM. W związku ze zmianami obowiązującymi od 1 października a dotyczącymi świadczenia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w nowej lokalizacji - przy ulicy Lunewil 15 miało być wypracowane stanowisko rady w tym zakresie.

Jarosław Hupało dodał, że mieszkanka Włocławka podczas dyżuru radnych zakwestionowała brak wydatków zaplanowanych (refundacji) przez MOPR dla chorych obłożnie, leżących.

Te wydatki zaplanowane są zdaniem radnego, ale pod koniec roku często są na wyczerpaniu. Aby zakupić środki higieny osobistej trzeba dokonać pewnych zmian w budżecie, a to wymaga decyzji rady. Radny podał ten przykład jako prozaiczny ale jego zdaniem jakże ważny dla zwykłego mieszkańca.

Porządek sesji nadzwyczajnej jest następujący;

1. Sprawy organizacyjne

a) otwarcie sesji;

b) stwierdzenie quorum;

c) przyjęcie protokołu z obrad XXXIII sesji

Projekt uchwały o wyborze przewodniczącego Rady Miasta Włocławek;

Projekt uchwały w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego zapewnienia odpowiedniego poziomu opieki zdrowotnej dla mieszkańców Włocławka i okolic.

4. zakończenie sesji RM.

A co na to  Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski?

Zwoływanie sesji Rady Miasta leży w kompetencji przewodniczącego. W związku z tym, że przewodniczący został odwołany to ta kompetencja została przekazana I zastępcy przewodniczącego RM. Z Panem radnym Wesołowskim ustaliliśmy, że sesja ma być zwołana na 24 października br. i wszystkie projekty uchwał  są przygotowywane przez UM. Jeśli będzie zwołana sesja nadzwyczajna to oczywiście to zmienia całkowicie postać rzeczy. Radni mają prawo aby taką sesję zwołać. Ja nie chcę ingerować.

Na pytanie o potrzeby zmian budżetowych prezydent odpowiedział:

Jest wiele potrzeb zmian budżetowych, które powodują, że sesja nadzwyczajna jest konieczna.

Przewodniczący zobowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku.


Czy to już paraliż decyzyjny? Będzie sesja nadzwyczajna we Włocławku? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się