:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Danuta Stenka odwiedzi Włocławek. Znana aktorka spotka się z Czytelnikami

Polecamy, Danuta Stenka odwiedzi Włocławek Znana aktorka spotka Czytelnikami - zdjęcie, fotografia

2 października o 17:00 we włocławskiej księgarni Gdańscy wybitna aktorka przeczyta fragmenty powieści Saszeńka Simona Montefiorego - niezwykłej historii o krótkim romansie, który zmienił życie kilku pokoleń. Wizyta Danuty Stenki inauguruje projekt Fundacji Legalna Kultura Księgarnia Marzeń, który wspiera niezależne księgarnie i promuje czytelnictwo. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Danuta Stenka to aktorka znana z filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Uznana za jedną z najpiękniejszych i najzdolniejszych aktorek w Polsce, otrzymała wiele nagród za role filmowe i teatralne. Występowała w filmach Andrzeja Wajdy, zasłynęła z roli George Sand w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" oraz Judyty w komedii romantycznej „Nigdy w życiu!”. Ogromną popularność zyskała dzięki rolom w produkcjach serialowych: „Boża Podszewka” „Ekstradycja III”, „Zaginiona” czy "Lekarze". Obecnie związana z Teatrem Narodowym w Warszawie, grała u najwybitniejszych reżyserów teatralnych – Izabelli Cywińskiej, Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego. Jest ambasadorką kampanii społecznej Legalna Kultura.

Danuta Stenka pojawi się w lokalnej księgarni Gdańscy dwukrotnie - więcej informacji o kolejnym spotkaniu z włocławskimi czytelnikami na stronie www.ksiegarniamarzen.pl

Książkę, której fragmenty przeczyta aktorka, wybrali mieszkańcy Włocławka. Saszeńka Simona Montefiorego to świetnie skonstruowana opowieść o trzech pokoleniach rosyjskich  kobiet (od czasów ostatniego cara poprzez okres stalinowski po dzisiejszą Moskwę z jej szemranymi oligarchami). Opowiada o lekkomyślnej miłości kobiety do mężczyzny i bezgranicznej miłości matki do dzieci, o zwyczajnej rodzinie żyjącej w niezwykłych czasach. Jej osią jest szaleńczy romans, który trwa tylko kilkanaście dni, ale całkowicie zmienia życie bohaterów. Powieść została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i czytelników.

Księgarnia Marzeń to projekt promujący czytelnictwo oraz wspierający niewielkie księgarnie, które zmagają się z trudną sytuacją na rynku zdominowanym przez sieci księgarskie. Jak wynika z najnowszych danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń, każdego roku z mapy Polski ginie od kilkunastu do kilkudziesięciu księgarń - obecnie jest ich 1836, z czego 556 działa w 16 miastach wojewódzkich, a 207 znajduje się w stolicy. Tylko 12 polskich księgarń działa na terenie gmin wiejskich lub na wsiach. Spotkania w mobilnej księgarni Fundacji Legalna Kultura mają zwrócić uwagę lokalnej społeczności na te miejsca oraz zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania. W każdym mieście biorącym udział w projekcie odbywają się dwa spotkania. Na pierwszym aktorka lub aktor czytają fragmenty książki. Przez kilka tygodni czytelnicy indywidualnie kontynuują lekturę, która kończy się podczas drugiego spotkania połączonego z rozmową o książce. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Księgarnia Marzeń zawita m.in. do Włocławka, Płocka i Otwocka. Projekt promuje niewielkie księgarnie, które nie tylko zajmują się sprzedażą, ale mają również ambicje stać się centrum kultury, miejscem spotkań ludzi, dla których książki są ważną częścią życia i inspiracją do rozwoju.

Projekt Księgarnia Marzeń jest realizowany przez Fundację Legalna Kultura w ramach programu Partnerstwo dla książki dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Danuta Stenka odwiedzi Włocławek. Znana aktorka spotka się z Czytelnikami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się