:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Dariusz Wesołowski wykluczony z Klubu Radnych SLD. Kto jeszcze?

Polityka, Dariusz Wesołowski wykluczony Klubu Radnych jeszcze - zdjęcie, fotografia

XXXIV sesja Rady Miasta Włocławek, która się odbyła w dniu 24.10.2017 r. wywołała wiele emocji wśród radnych, a jednocześnie wymagała skupienia ponieważ porządek obrad zawierał aż 73 pozycje.

Fotorelacje znajdziesz tutaj (kliknij)

Najpierw zaplanowano wybór przewodniczącego Rady Miasta Włocławek.  Wybór Sobolewskiego na przewodniczącego rady oznacza, że dotychczasowa koalicja utworzona przez prezydenta, PO oraz włocławską lewicę straciła większość w radzie co można było zauważyć podczas jawnego głosowania nad odwołaniem i powołaniem przewodniczących Komisji Kultury i Sportu oraz Komisji Porządku Prawnego i Publicznego. Odwołanego Krystiana Łuczaka zastąpił Dariusz Jaworski  a Katarzynę Zarębską Mariola Gawłowska.

Na konsekwencje decyzji radnych głosujących niezgodnie z dyscypliną partyjną klubu SLD nie trzeba było długo czekać.

Spotkaliśmy się w klubie radnych i podjęliśmy uchwałę wewnętrzną o wykluczeniu byłego prezydenta, a obecnie radnego Andrzeja Pałuckiego i radnego Dariusza Wesołowskiego z Klubu Radnych SLD. Wynika to stąd, że 10 osób głosowało za kandydaturą na przewodniczącego Stanisława Wawrzonkoskiego. Wszystkie osoby, które były obecne i z którymi rozmawialiśmy zagłosowały, niestety pan Dariusz Wesołowski i pan Andrzej Pałucki nie poparli pana Stanisława Wawrzonkoskiego, który należy również do naszego klubu i stąd taka a nie inna decyzja. Ponadto złożymy wniosek o wycofanie rekomendacji dla Dariusza Wesołowskiego z wiceprzewodniczącego Rady Miasta - powiedział radny Damian Chełminiak

Rekomendacja dla radnego Dariusza Wesołowskiego została cofnięta podczas obrad sesji.


Dariusz Wesołowski wykluczony z Klubu Radnych SLD. Kto jeszcze? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się