:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Dobra wiadomość dla pacjentów Zespołu Przychodni przy ulicy Szpitalnej we Włocławku

Społeczeństwo, Dobra wiadomość pacjentów Zespołu Przychodni ulicy Szpitalnej Włocławku - zdjęcie, fotografia

To zdecydowanie dobra wiadomość dla pacjentów. Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku na ulicy Szpitalnej otrzymał dotację w kwocie 45 tysięcy złotych z budżetu Powiatu Włocławskiego na modernizację aparatu RTG. Już wkrótce lampa zostanie zakupiona i zainstalowana a świadczenia medyczne dla pacjentów będą realizowane jak do tej pory.

We Włocławku działają 3 pracownie realizujące zdjęcia rentgenowskie. Jeszcze w ubiegłym roku Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku posiadał 2 aparaty rentgenowskie i obsługiwał sprawnie pacjentów z miasta Włocławka i powiatu włocławskiego. Lampa, która uległa awarii uniemożliwiła w tym roku korzystanie z jednego aparatu i to jak podkreśliła dyrektor Anna Dębicka, wywołało irytację wśród niektórych pacjentów.

Kluczową dla nas sprawą jest dotacja, o którą się ubiegamy na zakup lampy RTG, która odmówiła nam posłuszeństwa. Jest to dla nas duży problem, mamy początek roku. Finansowo byłoby to trudne do wyegzekwowania, poza tym nowa lampa podniesie standard pracy tego aparatu i będzie możliwy jej zakup dzięki dotacji udzielonej przez powiat. Jest to dla nas istotna rzecz ponieważ pracujemy w tej chwili na jednym aparacie. Pacjenci irytują się troszeczkę, ponieważ dłużej stoją w korytarzu, ale zdjęcia są robione na bieżąco. Nikt z tego powodu nie cierpi i nie jest odsyłany - wyjaśnia Anna Dębicka, dyrektor SP ZPS we Włocławku.

Rozmawialiśmy również na temat wsparcia dla SPZPS we Włocławku z wicestarostą Markiem Jaskulskim.

Lampa uległa uszkodzeniu. Jest to urządzenie bardzo nowoczesne, aby zachować jakość i dostępność do naszych usług postanowiliśmy na początku roku budżetowego, kiedy jest trudno wyasygnować SPZPS własne środki finansowe, które spływają z NFZ w trakcie realizacji usług, wesprzeć jednostkę organizacyjną - wyjaśnia wicestarosta Marek Jaskulski.

Pilny zakup lampy i naprawa aparatu RTG pozwoli na włączenie go do użytku i szybsze świadczenie usług medycznych i funkcjonowanie placówki oraz wpłynie na zadowolenie pacjentów. 

 

Dobra wiadomość dla pacjentów Zespołu Przychodni przy ulicy Szpitalnej we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się