:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Dobre wieści dla kierowców we Włocławku. Ta ważna droga będzie szersza i lepsza do jazdy [ZDJĘCIA]

Zakończone zostały prace przy rozbudowie drogi powiatowej nr 2905C Szpetal Górny - Kulin (ul. Dobrzyńska).

Wykonawcą robót budowlanych związanych z rozbudową drogi powiatowej nr 2905C Szpetal Górny-Kulin (ul. Dobrzyńska) było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo - Inżynieryjnego S.A. w Toruniu.

Bardzo mnie cieszy, że mieszkańcy doczekali się sfinalizowania przebudowy ulicy Dobrzyńskiej w Szpetalu Górnym. Obecnie warunki poruszania się po niej zarówno pieszych, rowerzystów jak i wszelkiego rodzaju pojazdów diametralnie się zmieniły. Oświetlone przejścia dla pieszych jak i wybudowane perony autobusowe będą gwarantowały bezpieczeństwo dla użytkowników jakże ważnego dla naszych mieszkańców odcinka ulicy - powiedział radny, członek zarządu Powiatu Włocławskiego Tomasz Jezierski.

Inwestycja zakładała rozbudowę drogi powiatowej na odcinku o długości 2.862 km. Zakres rzeczowy zadania obejmował m.in.: poszerzenie szerokości jezdni z 5,2 m do 6,0 m; wykonanie poboczy z kruszywa naturalnego o szer. 1 m; zmianę kategorii ruchu z KR2 na KR3; zwiększenie nośności z 80 na 115 kN/oś; budowę drogi dla pieszych i rowerów na całym odcinku drogi o szerokości 2,5 m; kompleksowe odwodnienie drogi (ułożenie rurociągu); uzupełnienie oświetlenia drogowego; budowę przystanków autobusowych z peronami; rozbudowę skrzyżowania z drogą krajową nr 67 (DK67); budowę przejść dla pieszych w tym azyli na przejściach dla pieszych, doświetlenie przejść oraz budowę oznakowania aktywnego na przejściach.

Zadanie realizowane było w partnerstwie z samorządem Gminy Fabianki w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -2019 (edycja 2017).

Całkowita jego wartość wynosi 5.824.365,43 zł, z czego: 2.912.182,00 zł dotacja z PRGiPID; 2.009.406,57 zł środki z budżetu Powiatu Włocławskiego (Beneficjent zadania) oraz 902.776,86 zł środki z budżetu Gminy Fabianki (Partner zadania tj. 31 % wkładu własnego Beneficjenta).

Dobre wieści dla kierowców we Włocławku. Ta ważna droga będzie szersza i lepsza do jazdy [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się