:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Dobrzyńska już oficjalnie otwarta. Remont kosztował blisko 6 milionów [ZDJĘCIA]

Społeczeństwo, Dobrzyńska oficjalnie otwarta Remont kosztował blisko milionów [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W dniu 9 listopada 2017 roku nastąpiło oficjalne otwarcie drogi powiatowej nr 2905C Szpetal Górny - Kulin (ul. Dobrzyńska). Miło było usłyszeć słowa pochwały. Doceniono również zaangażowanie związane z rozbudową drogi.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Jedynym człowiekiem, który podał nam rękę był starosta Kazimierz Kaca. Cieszymy się, że jest droga i bezpiecznie możemy się po niej poruszać. To że jest ważna niech świadczy fakt, że już dzisiaj przy remoncie mostu mówi się, że w czwartek będzie otwarcie ulicy Dobrzyńskiej, to będzie można przejeżdżać na tamę - chwalił Edward Chyliński ze Społecznego Komitetu modernizacji ulicy Dobrzyńskiej

Pan Chylliński podkreślił, że to nie jest „jakaś ulica miejska”, ale jest „to bardzo ważna droga dla całego Zawiśla”. Obecnie jest ona doświetlona co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo poruszania się po niej.

Jak podkreślił Tadeusz Wiśniewski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg we Włocławku z/s w Jarantowicach po wielu perypetiach, które trwały pół roku ku zadowoleniu mieszkańców całego Zawiśla, którzy poruszają się między jednym mostem a drugim dopuszczono do ruchu ulicę Dobrzyńską.

Rozbudowa była wyjątkowa. Mieliśmy różnego typu problemy poza prawnymi, merytorycznymi to najgorsze były techniczne, ponieważ to wzgórze jest szczególne o podbudowie gliniastej co nie sprzyjało tej budowie. Rok był mokry, co spowodowało zalanie budowy i utrudnienia w wykonywaniu prac. Dzięki wysiłkowi wszystkich firm, osób zaangażowanych, nadzorujących mamy końcowy efekt. Otwieramy do użytku ulicę Dobrzyńską - powiedział Tadeusz Wiśniewski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg we Włocławku. z/s w Jarantowicach.

Zadanie realizowane było w partnerstwie z samorządem Gminy Fabianki w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -2019 (edycja 2017).

Inwestycja jest następstwem współpracy pomiędzy samorządami.

Dla Zbigniewa Słomskiego wójta Gminy Fabianki to wielka satysfakcja, że przyczynił się do poprawy komfortu jazdy mieszkańców korzystających z niej, ponieważ wiele lat borykali się oni z trudnościami. Mieszkańcy Osiedla Zawiśle nie kryją zadowolenia.

Dziękuję staroście włocławskiemu Kazimierzowi Kacy oraz Radzie Powiatu za determinację w działaniu i konsekwencję - dziękował wójt Zbigniew Słomski.

Jednocześnie wójt przeprosił wszystkich za utrudnienia w związku z realizacją przedsięwzięcia. Chciałby aby to  wykonane zadanie łączyło ludzi, a nie dzieliło.

Inwestycja zakładała rozbudowę drogi powiatowej na odcinku o długości 2.862 km. Zakres rzeczowy zadania obejmował m.in.: poszerzenie szerokości jezdni z 5,2 m do 6,0 m; wykonanie poboczy z kruszywa naturalnego o szer. 1 m; zmianę kategorii ruchu z KR2 na KR3; zwiększenie nośności z 80 na 115 kN/oś; budowę drogi dla pieszych i rowerów na całym odcinku drogi o szerokości 2,5 m; kompleksowe odwodnienie drogi (ułożenie rurociągu); uzupełnienie oświetlenia drogowego; budowę przystanków autobusowych z peronami; rozbudowę skrzyżowania z drogą krajową nr 67 (DK67); budowę przejść dla pieszych w tym azyli na przejściach dla pieszych, doświetlenie przejść oraz budowę oznakowania aktywnego na przejściach.

3 km odcinek, sześciometrowej przebudowanej drogi wraz z chodnikiem z odwodnieniem poboczy, uzupełnieniem oświetlenia drogowego, budowy przejść dla pieszych to wynik zgody i porozumienia - podsumował wicestarosta Marek Jaskulski.

Jednocześnie wicestarosta skierował podziękowania pod adresem wójta i przewodniczącego Rady Gminy Fabianki za wsparcie finansowe.

Radny członek zarządu Powiatu Włocławskiego Tomasz Jezierski nie krył zadowolenia. Inwestycja pochłaniała jego czas, ponieważ nadzorował ją skrupulatnie. Okres 7 miesięcy to czas wytężonej pracy, pomimo że aura tegoroczna nie sprzyjała tego typu pracom, a ich sfinalizowanie jest jej rekompensatą.

Ustalono, że od poniedziałku wraca komunikacja miejska.

Całkowita wartość zadania wyniosła 5.824.365,43 zł, z czego: 2.912.182,00 zł dotacja z PRGiPID; 2.009.406,57 zł środki z budżetu Powiatu Włocławskiego (Beneficjent zadania) oraz 902.776,86 zł środki z budżetu Gminy Fabianki (Partner zadania tj. 31 % wkładu własnego Beneficjenta).

Dobrzyńska już oficjalnie otwarta. Remont kosztował blisko 6 milionów [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się