:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C całkowite zachmurzenie

Doceniono trud kobiet w szeregach straży. Za nami II Powiatowy Strażacki Dzień Druhenek w Chodczu [Z

Społeczeństwo, Doceniono kobiet szeregach straży Powiatowy Strażacki Dzień Druhenek Chodczu - zdjęcie, fotografia

Ponad 200 druhenek po raz drugi tym razem gościło w Chodczu na zorganizowanym Dniu Kobiet, członkiń Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu włocławskiego.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Sala w Chodczu w dniu 9 lutego 2018 r. wypełniona była po brzegi. Jak zaznaczył burmistrz Chodcza Jarosław Grabczyński nie gościła jeszcze tylu osób jednocześnie.

II powiatowe święto Dnia Kobiet zorganizowano u nas w Chodczu. Mam nadzieję, że podołamy organizacyjnie. Jesteśmy współorganizatorem dzisiejszej uroczystości ale i również sąsiadujące gminy: Boniewo, Izbica Kuj, Choceń i Lubień Kujawski oraz Powiatowy Zarząd ZOSP RP - powiedział burmistrz Jarosław Grabczyński.

Jak zaznaczył prezes druh ZP ZOSP RP Marian Mikołajczyk w powiecie włocławskim w szeregach ochotniczych straży pożarnych jest 409 kobiet, które są przeszkolone. Pełnią różne funkcje, są naczelnikami w jednostkach OSP, są również prezesami, skarbnikami, sekretarzami, biorą również czynny udział w akcjach ratowniczych.

Kazimierz Kaca starosta włocławski podziękował ZP ZOSP RP we Włocławku prezesowi druhowi Marianowi Mikołajczykowi, który zainicjował wspólnie z druhenkami spotkania i w ten sposób doceniany jest trud i zaangażowanie druhenek OSP w powiecie włocławskim.

Zapytaliśmy druhenkę z OSP Chodecz Karolinę Janicką dlaczego zdecydowała się wstąpić w szeregi OSP.

Bycie druhenką daje wiele satysfakcji, radości i zadowolenia. Społeczne skuteczne działanie jest dla mnie pasją. Na co dzień angażujemy się w pomoc ludziom wyjeżdżając do zdarzeń pożarowych ratujących życie i mienie - skomentowała Karolina Janicka.

Starosta włocławski Kazimierz Kaca zaznaczył, że w ubiegłym roku uroczyste obchody Powiatowego Strażackiego Dnia Druhenek odbyły się w Gminie Boniewo w miejscowości Lubomin.

Dla mnie osobiście jest to piękna uroczystość. Podziękujmy tym co stwarzają znakomitą atmosferę, dlatego zasługują na szacunek, podziękowania za ciężką służbę w OSP i życzenia. To jest jedna z nielicznych organizacji poza KGW, która angażuje się i działa i będzie nadal funkcjonować - powiedział starosta włocławski Kazimierz Kaca.

 

Doceniono trud kobiet w szeregach straży. Za nami II Powiatowy Strażacki Dzień Druhenek w Chodczu [Z komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się