:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Dożynki Chodecz 2017: Barwny Korowód przeszedł nad Jezioro Chodeckie [ZDJĘCIA]

Ludzie_, Dożynki Chodecz Barwny Korowód przeszedł Jezioro Chodeckie [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy Gminy Chodecz podziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się w minioną sobotę (26.08.2017) nad Jeziorem Chodecki. Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja, miasto było pięknie udekorowane, pojawiły się wieńce żniwne, chleb z tegorocznych zbóż oraz liczne atrakcje. Wszystko to podobało się i zachwyciło uczestników dożynek.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Po Mszy Świętej dziękczynnej za plony w Kościele Parafialnym w Chodczu w barwnym korowodzie wszyscy przeszli na teren amfiteatru nad Jezioro Chodeckie.

W święcie brały udział sołectwa: Brzyszewo, Wola Adamowa, Lubieniec, Chodeczek, Mstowo, Przysypka, Łania, Chodecz, Łanięta, Zalesie, Zbijewo, Kromszewice, Psary, Kubłowo, Sobiczewy, Strzygi.

Starostami gminnych dożynek byli: Karolina Żelska i Rafał Kamiński.

Większość sołectw z naszej gminy przygotowała piękne wieńce dożynkowe. Pozostałe przyniosły chleby, kwiaty, owoce. Mamy co świętować. Rozmawiałem z wieloma rolnikami, sołtysami, radnymi, którzy są rolnikami. Plony w tym roku są wyjątkowe. Aura była odpowiednia, zboża wyrosły. Teraz zostaje nam czekać tylko dobrej ceny - powiedział Jarosław Grabczyński Burmistrz Chodcza.

Gdy w lipcu pojechałam na wieś i oglądałam uprawy byłam zdumiona. Zapowiadały się wspaniałe plony. Pola wyglądały pięknie. Tak dobrze i profesjonalnie rolnicy przygotowali  ziemię. Swoją wiedzą i umiejętnościami sprawili, że plony są tak obfite. Na szczęście ominęły nas nawałnice - mówiła w przemówieniu Anna Twardowska przewodnicząca Rady Miejskiej w Chodczu.

Na scenie zaprezentował się m.in.: Zespół Ludowy „Echo Lubrańca”, Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Chodczu.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs na Tradycyjny Wiejski Ogród. Wyłonienie zwycięzcy dla jury było trudnie ponieważ wszystkie zachwycały estetyką i pomysłowością. I miejsce otrzymała Wacława Kraszewska z Brzyszewa, II miejsce Genowefa Gajewska z Sobiczew, Teresa Słomczewska z miejscowości Strzygi, Regina Barańska - Pieleszki, natomiast III miejsce zajęły ogrody Michała Rosiak z Kromszewic, Danuty Zabłockiej z Nowin, Władysławy Woźniak z Kubłowa, Marty Ziółkowskiej z Zalesia.

Później przyszedł czas na koncert, pod sceną zebrali się licznie mieszkańcy i przybyli goście. Gwiazdą tegorocznych dożynek był zespół Skaldowie, Zespół Disco Polo z lat 92-tych AS oraz Gwiazda Disco Polo, Zespół Camasutra.

A czemu właśnie dożynki nad Jeziorem Chodeckim?

Jest tutaj klimat, od lat tutaj jest organizowane Święto Kupały, dlatego też przyjęliśmy z radnymi taką konwencję. Jest to miejsce symboliczne dla Chodcza i całej gminy ale znają to miejsce również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Jest to miejsce położone na skarpie, w lesie. Mamy tu amfiteatr. Czego chcieć więcej - mówił Jarosław Grabczyński Burmistrz Chodcza.

Niewątpliwie jedną z większych atrakcji podczas tegorocznych gminnych dożynek była parada maszyn rolniczych ulicami Chodcza.

W ciągu kilku godzin imprezy nad jeziorem przewinęły się tłumy mieszkańców Chodcza i okolic.

Dożynki Chodecz 2017: Barwny Korowód przeszedł nad Jezioro Chodeckie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się