:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Drezyna "Staś" atrakcją turystyczną Kujaw

Polecamy, Drezyna

Wąskotorówka, którą dowożono buraki do skupów już nie kursuje, ale znaleźli się pasjonaci którzy postanowili zbudować pojazd stanowiący dla wielu atrakcję do przejechania się dawno zbudowanym torowiskiem. Zanim jednak przejażdżka mogła się odbyć oczyszczono tory zarośnięte trawą i chwastami. „Staś” bo tak nazwano pojazd poruszający się wąskotorówką pędzi z prędkością około 30 km na godzinę.

Zbudowałem sobie fajny pojazd. Inspiracją do tego był mój kolega Stanisław i jego imieniem nazwałem pojazd. Trzeba ratować dobro, torowisko z lat dawnych, które wybudowali nasi dziadkowie, ojcowie. Chcemy aby coś pozostało na tych naszych kujawskich ziemiach - mówił Krzysztof Bukowski pasjonat kolei.

Oglądaj także: Tłumy na Inscenizacji Bitwy pod Płowcami 2018. Zobacz jak krzewią historię (kliknij tutaj)

Derezyna uczestniczyła już w Międzynarodowym Zlocie Kolei Wąskotorowych w Żninie, w Białośliwie, w Boniewie na IV Festiwalu Zespołów Weselnych, a podczas inscenizacji Bitwy pod Płowcami w dniu 19 sierpnia 2018 r. zawitała do Płowiec w Gminie Radziejów.

Dbajmy o dziedzictwo kulturowe na ziemi kujawskiej - mówi Artur z Boniewa.

Artur pochodzi z okolic Boniewa i chciałby ocalić od zapomnienia i zachować tradycje. Interesuje się kolejką, ponieważ pamięta czasy jak ta kolejka jeździła w ostatnich latach funkcjonowania wożąc do Brześcia Kujawskiego buraki.

Drezyna "Staś" atrakcją turystyczną Kujaw komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się