:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Dworzec i Ratusz w Brześciu zmieniają się. Jak będą wyglądać?

Trwają prace przy związane z termomodernizacją brzeskich obiektów użyteczności publicznej. Budowlańcy rozpoczęli roboty na dworcu PKS. Rusztowania stanęły także przy budynku Urzędu Miejskiego. Nowe okna, docieplone mury i zmodernizowana kotłownia – tak już wkrótce będzie wyglądał dworzec. Termomodernizacja dworca obejmuje docieplenie ścian, przebudowę elewacji, dachu oraz ścianek wewnętrznych, pozostałe prace są pochodną prac dociepleniowych.

Wyremontowany obiekt wyposażony zostanie w podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz powiększony taras, wymieniona zostanie instalacja elektryczna i sanitarna, wykonane zostanie nowe przyłącze gazowe i kotłownia gazowa, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa.

W ramach modernizacji Ratusza, wymienione zostanie pokrycie dachowe, ocieplony zostanie strop, wymieniana będzie kotłownia węglowej i instalacji c.o., stolarka okienna i drzwi zewnętrzne. Z uwagi na zabytkowy charakter budynku zrezygnowano z prac renowacyjnych oraz ingerencji w strukturę budynku.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie Działania 3.3. Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dworzec i Ratusz w Brześciu zmieniają się. Jak będą wyglądać? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się