:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Kobiet w Lubrańcu za nami [ZDJĘCIA]

Społeczeństwo, Dzień Kobiet Lubrańcu [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Lubranieckie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Dniu Kobiet przyciąga każdego roku  coraz więcej pań. Nic dziwnego bo wydarzenie to prawdziwy raj dla wszystkich kobiet, ogromna dawka humoru i doskonała zabawa. Dzień Kobiet to również moment, który zasługuje na szczególną oprawę, dlatego też  przygotowany został niezwykły koncert muzyczno-kabaretowy "Być Kobietą".

Fotorelacja tutaj (kliknij)

W Lubranieckiej Gminie uroczyście obchodzimy Dzień Kobiet, czynimy to z przyjemnością. Już od wczesnych godzin rannych odwiedzam  nasze panie. „Jestem dziewczyn i kobiet lubranieckich fanem i od rana jeżdżę z tulipanem”. O kobietach należałoby  mówić wierszem stąd ten wypowiedziany przeze mnie rym. Odwiedziłem panie w szkołach, kołach gospodyń, a przede wszystkim złożyłem życzenia i wręczyłem żonkile  rodzinie: żonie i córce i jej koleżankom. Wręczyłem osobiście prywatnie  w tym uroczystym dniu ponad 700 kwiatów - mówił przed koncertem burmistrz Stanisław Budzyński.

Młodzieżowy Teatr z Klasą, pod kierownictwem Anny Chyby, przygotował  program artystyczny ukazujący kobiety z różnych sfer i epok od epoki jaskiniowców po współczesność.

To jest pierwszy moduł naszego spektaklu a  następnie  mamy wesoły kabaretowy program w wykonaniu seniorów. Połączyliśmy dwie grupy wiekowe młodzież i seniorów - powiedziała Anna Chyba.

Popłynęły również przepiękne utwory takie jak: „Kawiarenki”,  „ Być kobietą”, „To nie ja byłam Ewą” czy  „Jej  portret”, które wprawiły publiczność w miłą atmosferę.

Koncert muzyczno-kabaretowy "Być Kobietą" odbył się dzięki współpracy Młodzieżowego Teatru z Klasą Klubu Seniorów  i dyrektor  Centrum Dziedzictwa Kulturowego Anny  Stawickiej, która jak podkreślili artyści jest dobrą duszą integracji.

Dzień Kobiet uświetniły dwie kapele: „Echo Lubrańca” i „Mazurkas” z Izbicy Kujawskiej pod kierownictwem  Romana Jędrzejewskiego  i Tadeusza Mroczkowskiego.

Podczas koncertu był czas na wręczenie kwiatów i złożenie życzeń  od Stanisława Budzyńskiego burmistrza Lubrańca, jego zastępcy Marka Górecznego i przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Sławianowskiego oraz na lampkę szampana i słodki poczęstunek.

Jak co roku w  tym dniu wyjątkowym składamy  paniom życzenia. Życzymy  im aby ich piękno i zaradność były doceniane, aby znosiły mężczyzn zachcianki i w życiu towarzyszyła im miłość, radość, szczęście i uśmiech przez cały rok - życzył przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Sławianowski.

W rolę kelnerów wcielili się pracownicy urzędu gminy: Andrzej Tomczak, Marcin Kruszyński, Piotr Głowacki i Jarosław Żurański, wspierani przez radnego Stefana Szczupakowskiego.

Podczas koncertu bawili zebranych wspaniali artyści między innymi z  Młodzieżowego Klubu Piosenkarza:  Zuzanna Wojciechowska, Zuzanna Wysocka, Zuzanna Grecka, Adrian Szymański, Julia Okupnik, Agata Jarońska, Bruno Szulc, Aleksandra Gontarek, Alicja Borkowska, Kuba Aleksiński,  Eryk Miastkowski, Sandra Wachowicz, Weronika Chojnacja, Martyna Paradzińska, Amelia Dankiewicz, Ewa Pakulska, Maria Staszek, Bogusława Kotecka, Elżbieta Ważna, Ryszard Pakulski, Józef Kłosowski, Roman Staszek, Bożena Wochna.

Scenografię przygotowała Elżbieta Śmiałek przy pomocy Wioletty Owczarek. Kostiumy dla „Teatru z Klasą”- Elżbieta Śmiałek, Anna Stawicka. Kostiumy do scenek kabaretowych wykonali we własnym zakresie seniorzy. Rolę wizażystki pełniła Magdalena Stasiak. Oprawa muzyczna t zasługa Zbigniewa Wojciechowskiego. Scenariusze przygotowali: Anna Chyba, Anna Stawicka natomiast dokumentację filmową: Jarosław Nowakowski, Aleksandra Nowakowska.

Organizatorzy kierują podziękowania do wszystkich przybyłych pań na koncert a szczególne do przewodniczącej Gminnej Rady Kobiet Anny Pawłowskiej.

 

Dzień Kobiet w Lubrańcu za nami [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się