:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu [ZDJĘCIA]

Ludzie_, Dzień Patrona Szkole Podstawowej Janusza Korczaka Choceniu [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu obchodziła w dniu 15 maja 2018 roku już po raz kolejny ważne wydarzenie dla każdej szkoły, którym jest święto patrona szkoły.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Uroczystości rozpoczęły się od udziału kadry pedagogicznej, uczniów i przyjaciół szkoły we mszy świętej w kościele pw. Świętego Idziego w Choceniu. W nabożeństwie uczestniczyły oprócz pocztów sztandarowych, kadry pedagogicznej, uczniów i przyjaciół szkoły władze samorządowe: Kazimierz Kaca starosta włocławski, Elżbieta Płoszaj radna powiatu, Roman Nowakowski wójt Gminy Choceń były dyrektor szkoły Leszek Skalski. Następnie w uroczystym przemarszu, któremu przewodziły poczty sztandarowe, uczestnicy uroczystości przeszli z kościoła do szkoły, gdzie w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej rozpoczęła się część artystyczna.

Świętujemy już od kilku dni, ponieważ wszelkiego rodzaju konkursy o Korczaku towarzyszą głównym uroczystościom między innymi "Janusz Korczak w oczach dzieci", konkursy literackie na rozwinięcie myśli Janusza Korczaka, konkurs wiedzy o Januszu Korczaku, konkurs recytatorski prozy Janusza Korczaka, a dzisiaj jest finalny dzień. Świętujemy już od rana. Wisienką na torcie będzie przedstawienie przygotowane przez uczniów z klas młodszych. Na koniec będzie "Kuźnia Talentów - wyliczała pozycje programu dyrektor Anna Pawłowska.

Rolę konferansjerów pełnili uczniowie Jakub Górski z VI b i Wiktoria Majchrzak z kl VI a pod kierunkiem Bożeny Lewandowskiej.

Po obejrzeniu przedstawienia "Calineczka" w wykonaniu uczniów klasy Ia i II pod kierunkiem Joanny Wożniak i Jolanty Nowodoworskiej nie szczędzono słów pochwały i wzruszenia.

Baśń najbardziej znana i lubiana przez dzieci opowiadała w formie słowno - muzycznej o losach maleńkiej dziewczynki, narodzonej z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę.

W tej szkole świętuje w dniu dzisiejszym około 500 uczniów, a oprócz nich rodzice, dziadkowie tzn. pół naszej gminy. Dzięki właśnie takim uroczystościom uczniowie mają okazję poznać bardziej postać Janusza Korczaka zasłużonego dla naszego kraju lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego - mówił wójt Roman Nowakowski.

Starosta włocławski Kazimierz Kaca nie szczędził słów pochwały za przygotowanie pięknego widowiska urozmaiconego piosenką i tańcem pod adresem pedagogów, wójta, byłego dyrektora. Jednocześnie podziękował za zaproszenie i uczestnictwo we mszy św. wszystkim obecnym.


 

 

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się