:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Dzień Seniora w Izbicy Kujawskiej 2017 [ZDJĘCIA]

27 października 2017 roku już po raz piąty odbyły się w murach szkoły w Izbicy Kujawskiej uroczyste obchody Dnia Seniora.

Najdojrzalsi wiekiem mieszkańcy gminy i miasta Izbica Kujawska przybyli licznie na spotkanie zaaranżowane przez uczniów i opiekunów Szkolnego Koła Caritas.

Gości powitał Dyrektor szkoły Janusz Nadolny. Następnie uczennice SKC zaprosiły seniorów do udziału w turnieju muzycznym „Jaka to melodia”.

W przerwach między rundami konkursu wystąpiły: Patrycja Chypcińska i Kaja Sadowska śpiewając piosenki polskich wokalistek - Ireny Jarockiej, Maryli Rodowicz, Katarzyny Sobczyk.  Utwór Mieczysława Fogga pt. „Już taki jestem zimny drań” wykonali natomiast chłopcy – Filip Stefaniak i Norbert Palinceusz.  Dla zwycięzców turnieju uczniowie przygotowali parodię baletu „Jezioro Łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Serdeczne życzenia przekazane przez młodzież seniorom, zakończyły część artystyczną prezentowaną przez uczniów. Następnie  głos zabrał ksiądz proboszcz parafii Izbica Kujawska ks. prof. Leonard Fic, życząc seniorom szczęścia i zdrowia z okazji ich Święta. Póżniej wszyscy uczestnicy uroczystości wspólnie odśpiewali radosne „Sto lat”.

Do życzeń dołączyła się również była dyrektor Zespołu Szkół   w Izbicy Kujawskiej, Radna Powiatu Włocławskiego, Alicja Sadowska. Obchody uświetnił występ członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, które zaprezentowały przepiękne polskie pieśni, kultywując tym samym regionalne obyczaje wśród młodzieży.

Tańce i miłe rozmowy przy kawie, herbacie i słodkościach zakończyły uroczystości.

Dzień Seniora w Izbicy Kujawskiej 2017 [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się