:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Seniora w Józefowie. Ta ważna inicjatywa może uratować życie [ZDJĘCIA]

Polecamy, Dzień Seniora Józefowie ważna inicjatywa może uratować życie [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Na zaproszenie stowarzyszenia „Przyjazna wieś” z Józefowa ( Gmina Włocławek)  przedstawiciele włocławskiego wydziału prewencji spotkali się z seniorami.

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

Przedstawiciele włocławskiej policji z Wydziału Prewencji w dniu 8 listopada 2017 spotkali się z seniorami w Józefowie w Gminie Włocławek.

Na wstępie prezes Stowarzyszenia Przyjazna Wieś Józefowo Grzegorz Kaczyński powitał seniorów oraz przybyłych gości specjalistów z KM Policji we Włocławku Edytę Olszewską, st. sierżanta Aleksandra Pradonia, radną Monikę Michalak i sołtys Mariolę Wichrowską na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Seniora. Prezes Kaczyński  złożył życzenia i podziękowania dla wszystkich przybyłych na spotkanie seniorów.

Specjalista Wydziału Prewencji Edyta Olszewska oraz st. sierżant Aleksander Pradoń poprowadzili wykład na temat zagrożeń i bezpieczeństwa seniorów. Jednocześnie opowiedzieli o realizacji autorskiego programu Senior 60+. oraz inauguracji Akademii Seniora, która jest częścią programu Senior 60+.

Pierwsza części wykładu poświęcona została ruchowi drogowemu czyli bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów. Podkreślono, jak istotny dla życia każdego może okazać się niewielkich rozmiarów fluorescencyjny pasek na kurtce lub kamizelka odblaskowa.

Jest obowiązek posiadania przez pieszych w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Niewielu z nas nosi te elementy odblaskowe. Jednym z gadżetów, które Państwo otrzymacie będą kamizelki odblaskowe. Chcemy promować modę na elementy odblaskowe - powiedziała specjalista Wydziału Prewencji Edyta Olszewska.

Ponadto przybyli mieli możliwość skorzystania z magicznej tuby i alkogogli, które odzwierciedlają stan po spożyciu alkoholu.

Kolejnym istotnym tematem były oszustwa między innymi „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika socjalnego” „na hydraulika”. Tego typu zdarzeń jak poinformował st. sierżant Aleksander Pradoń na terenie powiatu włocławskiego w 2016 roku wydarzyło się 26, łącznie na kwotę 200 tysięcy złotych. Podczas spotkania specjaliści przekazali starszym osobom jak uniknąć kradzieży portfela, torebki, a także jak zachować się kiedy pseudo „wnuczek, czy policjant” próbuje okraść ich z oszczędności. Omówiono również oszustwa telefoniczne. Przy analizowaniu tych zagadnień zwrócono szczególną uwagę na problematykę ochrony danych osobowych.

Specjaliści zaprezentowali również ćwiczenia technik samoobrony dla seniorów, udzielania pierwszej pomocy. Ponadto mundurowi przypomnieli seniorom jak ważne jest szybkie zgłaszanie tego typu przestępstw policjantom i informowanie o tym fakcie pod wskazany numer telefonu. W trosce o ich bezpieczeństwo na drodze, policjanci przekazali kamizelki odblaskowe.

Seniorzy wyrazili zadowolenie z przekazanych jakże istotnych dla ich bezpieczeństwa informacji.

Dzień Seniora w Józefowie. Ta ważna inicjatywa może uratować życie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się