:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Edukacja na miarę XXI wieku. Magiczny dywan trafił do Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku

21 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku odbyło się przekazanie specjalistycznego sprzętu dla dzieci z niepełnosprawnościami. Magiczny dywan został zakupiony przez Fundację Caietanus z funduszy ze zbiórki nakrętek, przekazanych przez włocławskie instytucje, zebranych podczas przedświątecznej akcji ''Ale jaja'' w CH Wzorcownia.

Fundacja Caietanus z zebranych środków zakupiła dla Zespołu Szkół nr  3 we Włocławku ''Magiczny dywan''. Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Magiczny Dywan zawiera w sobie zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie spektrum zastosowania w każdym pomieszczeniu, na jasnym, jednolitym podłożu.

Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami.

Bardzo dziękujemy wszystkim od przedszkolaka po starszaka, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia – dziękowała Maria Krasucka z Fundacji Caietanus.

Edukacja na miarę XXI wieku. Magiczny dywan trafił do Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się