:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Emocje na sesji Rady Miasta. Czy spółki miejskie we Włocławku powinny finansować sport zawodowy?

Samorząd Powiatu Włocławskiego, Emocje sesji Miasta spółki miejskie Włocławku powinny finansować sport zawodowy - zdjęcie, fotografia

Podczas obrad 35 sesji Rady Miasta Włocławek, która odbyła się w dniu 8 listopada 2017 r. radnych absorbowały istotne tematy: między innymi informacja na temat działalności spółek miejskich PGK „SANIKO sp. z o.o. i MBM spółka z o. o., podjęcie uchwały w sprawie aportu do spółki "Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe" we Włocławku mienia w postaci 4 hektarów nieruchomości gruntowych w okolicy ulic Celulozowej i  Stodólnej, na których zostanie wybudowanych 450 mieszkań. Był również punkt dotyczący interpelacji, wniosków i zapytań radnych.Wielu przygotowało pytania, które niejednokrotnie wzbudzały emocje.

Jedno z pytań, które zadał prezydentowi Markowi Wojtkowskiemu radny Józef Mazierski, dotyczyło finansowania sportu zawodowego we Włocławku, który to obowiązek został nałożony na spółki. Prezydent wyjaśnił, że uczynił to z pełną świadomością. Zasugerował też aby radny Józef Mazierski jeżeli ma wątpliwości w tym temacie wyjaśnił to kibicom podczas jednego z rozgrywanych meczy.

Słyszałem jedno z pytań radnego Mazierskiego o sposób realizowania innych zadań przez spółki. Od razu odpowiadam, że ciężar finansowania sportu zawodowego został nałożony na spółki komunalne i ja to zrobiłem z pełną świadomością. Jeśli Pan radny Mazierski ma wątpliwości co do tego to zapraszam na mecz. Kiedy przyjdzie 3200 kibiców  niech zgłosi swoje wątpliwości i powie że miasto nie powinno finansować sportu profesjonalnego - powiedział prezydent Marek Wojtkowski

Prezydent jeszcze nie wie czy w 2018 roku będą nadal finansować sport spółki komunalne. Chciałby aby część kwoty sfinansowano z budżetu miasta.

Te dylematy prezydent musi niebawem rozstrzygnąć bowiem wyasygnowanie 1,5 mln zł to nie taka prosta sprawa.

Emocje na sesji Rady Miasta. Czy spółki miejskie we Włocławku powinny finansować sport zawodowy? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się