:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Gdzie powstanie izba wytrzeźwień we Włocławku?

Ludzie_, Gdzie powstanie wytrzeźwień Włocławku - zdjęcie, fotografia

Przy ulicy Płockiej 2 we Włocławku powstanie namiastka izby wytrzeźwień.

Projekt dotyczący utworzenia ośrodka wsparcia dla osób w kryzysie stanowi inwestycje w infrastrukturę społeczną w oparciu o ustawę w wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawę o pomocy społecznej.

Na temat izby wytrzeźwień rozmawiamy z wiceprezydent Barbarą Moraczewską.

We Włocławku chcemy utworzyć ośrodek wsparcia dla osób w kryzysie. Nawiązaliśmy współpracę z Caritas Diecezji Włocławskiej. Ze Stowarzyszeniem, organizacją pozarządową współpracujemy jeśli chodzi o opiekę nad bezdomnymi i o opiekę nad osobami porzuconymi. Prowadzimy również wspólnie ogrzewalnię - powiedziała wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Jak zaznaczyła wiceprezydent jest teren na ulicy Płockiej 2 do zagospodarowania i zostały już poczynione uzgodnienia, że będzie można taki ośrodek zlokalizować. Wspólnie z Caritasem zostały podjęte działania aby ubiegać się o środki zewnętrzne. Caritas jest wiodącą instytucją, która ubiega się o środki, a Urząd Miasta jest partnerem wspierającym Caritas we wszystkich działaniach.

Ośrodek Wsparcia dla osób w kryzysie będzie przeznaczony między innymi dla osób z problemami alkoholowymi. Osoby te otrzymają w ośrodku wsparcie psychologiczne i psychologiczno - terapeutyczne oraz socjalne. W ośrodku znajdą się również miejsca dla bezpiecznego trzeźwienia. Partner miasta złożył wniosek na dotację z Urzędu Marszałkowskiego na przebudowę i rozbudowę budynku przy ulicy Płockiej 2 we Włocławku będącego własnością Caritas Diecezji Włocławskiej, gdzie obecnie znajduje się schronisko dla bezdomnych.

Rozpatrzenie wniosku nastąpi na przełomie 2018/2019. W 2019 roku ośrodek zostanie zaadaptowany.

W ramach funkcjonowania placówki przewiduje się:

sale pobytu dla osób uzależnionych,

gabinet diagnostyczno-zabiegowy,

pomieszczenia do prowadzenia terapii uzależnień, zarówno indywidualnej jak i grupowej;

miejsca do bezpiecznego trzeźwienia;

przebieralnie z depozytorem ubrań;

niezbędne sanitariaty;

monitoring;

pomieszczenia biurowe i dla obsługi ośrodka;

pralnię.

Gdzie powstanie izba wytrzeźwień we Włocławku? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się