:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Gminna Spółka Wodna zwiększa zasięg w Gminie Włocławek. Wiemy na co będą dodatkowe pieniądze

Rolnictwo, Gminna Spółka Wodna zwiększa zasięg Gminie Włocławek Wiemy będą dodatkowe pieniądze - zdjęcie, fotografia

Gminna Spółka Wodna działa na terenie Gminy Włocławek od wielu lat. Do tej pory swoim zasięgiem obejmowała teren Kruszyna i okolic. Teraz z uwagi na zmieniające się realia przewidywane jest objęcie terenu całej gminy, a więc również i wschodniej strony tzn. Smólnika i okolic.

Jak zaznaczyła wójt Ewa Braszkiewicz:

Zmieniająca się w gwałtowny sposób pogoda przyczyniła się do tego, że do tej pory na terenach wschodniej części gminy, gdzie nie było większych problemów obecnie podobnie jak na obszarze południowym wylewają wody z rowów melioracyjnych na uprawy i łąki. Są podtopienia i zalania. Więc jak najbardziej to członkowstwo Gminy Włocławek w Gminnej Spółce Wodnej jest potrzebne.

Co się z tym wiąże? Zapytaliśmy wójt Braszkiewicz

Oczywiście takim argumentem przemawiającym za tym, ażebyśmy się stali członkiem Spółki Wodnej jest wspólne pozyskanie 0,5 miliona zł na zakup sprzętu specjalistycznego dla Gminnej Spółki Wodnej.

My jako gmina mamy zabezpieczone w budżecie gminy środki i to nie małe 100 tysięcy złotych na dofinansowanie spółki w ramach udziału własnego do projektu unijnego, który został przez spółkę wodną podpisany i na mocy, którego spółka otrzymuje dofinansowanie 0,5 mln zł - powiedziała wójt.

Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń w tym ciągnika, koparko-ładowarki, przyczepy oraz urządzeń do konserwacji rowów melioracyjnych.

Ponadto wójt Ewa Braszkiewicz zaznaczyła, że wskazane jest aby gmina stała się członkiem tej spółki.

Na pewno w momencie, kiedy będą współwłaścicielami, będzie uczestniczyć czynnie w pracach organów spółki. Będzie mieć również wpływ na kierunki rozwoju. Na pewno będzie łatwiej jako gminie wyasygnować dodatkowe pieniądze celem wspomożenia finansowego. Będą to większe środki - zapewniała wójt.

Będziemy też zabiegać jak do tej pory wspólnie o pozyskanie środków zewnętrznych czy to z funduszy wojewody, czy z funduszu pracy na pracowników sezonowych. Na pewno ten sprzęt, który za chwilę zostanie zakupiony będzie wykorzystywany nie tylko do prac melioracyjnych, ale jak jesteśmy zgodni z zarządem do robót w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, czy w zakresie odwodnienia, usuwania skutków zalania czy podtopień – kontynuowała wójt Ewa Braszkiewicz.

Prezesem Spółki Wodnej jest Mirosław Seklecki, wiceprezesem Mirosław Kręcicki, członkiem Zarządu Konrad Lewandowski.

Gminna Spółka Wodna zwiększa zasięg w Gminie Włocławek. Wiemy na co będą dodatkowe pieniądze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się