:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Gowin o Włocławku. Sesja Rady Miasta w Starej Remizie [ZDJĘCIA]

Uroczysta sesja Rady Miasta Włocławek, na której zaplanowano przyjęcie Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 odbyła się w sali Klubu Stara Remiza Centrum Kultury Browar B we Włocławku. Będących na sali 17 radnych przyjęło GPR Miasta Włocławek jednogłośnie. W sesji uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin, który podkreślił, że rewitalizacja jest wielką szansą dla historycznego, zasłużonego miasta jakim jest Włocławek.

Wizyta w dniu 17 lipca 2017 roku w „Starej Remizie” we Włocławku Jarosława Gowina Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego miała między innymi związek z wyborami samorządowymi. Podczas briefingu prasowego przed rozpoczęciem 46 sesji Rady Miasta Włocławka wicepremier udzielił poparcia Jarosławowi Chmielewskiemu kandydatowi PiS na prezydenta Włocławka. Ogłosił również, że ze strony Porozumienia jednym z liderów listy Zjednoczonej Prawicy do sejmiku województwa kujawsko-pomorskim będzie Rafał Sobolewski przewodniczący Rady Miasta Włocławek. Następnie wicepremier wziął udział w uroczystej sesji Rady Miasta Włocławka, której jednym z tematów było podjęcie uchwały w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji Włocławka na lata 2018-2028.

Włocławek jest miastem, z którym ja się czuję bardzo związany, bo był taki okres, że tu gościłem. Rozumiem skąd się wzięła w programie sesji kwestia rewitalizacji. Włocławek rzeczywiście należy do miast, które potrzebują rewitalizacji. Uważam, że ten program jest wielką szansą. Wiem, że środki przewidziane na ten program, 250 mln zł to środki przekraczające możliwości budżetu miejskiego, ale są możliwości sięgania po fundusze, którymi dysponują zarówno sejmik województwa kujawsko-pomorskiego, jak również środki instytucji dysponujących pieniędzmi z budżetu państwa, chociażby z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, ale tutaj we Włocławku dowiedziałem się od Pana Rafała Sobolewskiego o inicjatywie Związku Miast Polskich o apelu, który ma być skierowany pod adresem rządu, żeby w ramach możliwości budżetowych wykroić pieniądze, które będą służyły właśnie takim miastom jak Włocławek - mówił wicepremier Gowin.

Wicepremier nadmienił, że jest to cenna inicjatywa i jeżeli będzie procedowana przez rząd to zapewnił, że Włocławek może być pewny poparcia.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że rewitalizacja Włocławka osiągnie dalekosiężny wymiar, jeżeli będzie połączona z dynamicznym rozwojem gospodarczym. Zasugerował również wykorzystanie możliwości związanym z potencjałem akademickim. Zaznaczył, że rząd premiera Morawieckiego w strategii przewiduje między innymi uruchamianie w miastach średniej wielkości jak Włocławek Centrum Obsługi Biznesu, które ulokowane jest obecnie w największych polskich metropoliach.

Życzył jednocześnie, aby program został przyjęty nie tylko na papierze ale i został zrealizowany, bo to jest wielka szansa zdaniem wicepremiera dla historycznego zasłużonego miasta jakim jest Włocławek.

Gowin o Włocławku. Sesja Rady Miasta w Starej Remizie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się