:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Hala OSIR we Włocławku na celowniku. Ratusz odpowiada na zarzuty

Konferencja prasowa zorganizowana  w dniu 8 marca 2018 r. w hali OSIR miała na celu odniesienie się zamawiającego czyli ratusza  i wykonawcy firmy Molewski do  merytorycznych, technicznych  i przede wszystkim jak podkreśliła na wstępie wiceprezydent Magdalena Korpolak - Komorowska  do ukazujących się  w ostatnich dniach informacji „szkalujących” jej zdaniem jakość wykonanego remontu i jego zakresu.

Sprawa usterek przebudowanej hali OSIR obiegła w ostatnim czasie włocławskie media.

Janusz Kapuściński przedstawiciel wykonawcy firmy  Molewski odniósł się do uwag, które zawarte były  w materiale filmowym emitowanym przez lokalną telewizję,  a dotyczącym między innymi parkietu i grzejników.

Kwestie te jego zdaniem tłumaczone były wielokrotnie natomiast  barierka o której mowa w prezentowanym materiale lokalnej telewizji  została naprawiona i usztywniona.

Pierwotna wersja była wykonana zgodnie z projektem, zgodnie z wymaganiami, a także odebrana, wykonując barierkę ingerujemy w istniejącą konstrukcję hali. Pani prezydent zwróciła uwagę na wiek hali, która została oddana do użytkowania w 1967 roku. Ma ona ponad 50 lat. Zadaniem wykonawcy było przymocowanie ich bezpośrednio do istniejącej struktury hali. W konstrukcję istniejącą wykonawca nie ingerował ponieważ nie było to jego zakresem realizacji -  tłumaczył Janusz Kapuściński przedstawiciel wykonawcy firmy  Molewski.

Kolejnym elementem, który został poruszony był wymiar boiska, który zgodnie z zapisami projektowymi nie podlegał żadnej zmianie. Spadki posadzek zostały wykonane tak jak zostały zaprojektowane. Ścianka między pisuarami  jest elementem zabezpieczającym przed spoglądaniem jednej osoby na drugą. Wykonane jest to zgodnie z wymaganiami kart technicznych - wyjaśnił Kapuściński.

Ponadto wykonawca firma Molewski  zapewnia, że na bieżąco reaguje na wszelkie uwagi w zakresie usterek ze strony zleceniodawcy czyli ratusza.

Do zarzutów odniósł się również były przedstawiciel Wykonawcy Janusz Ostapiuk.

Ja bym chciał gorąco podziękować stacji telewizyjnej za promocję mojej osoby i umieszczenia mnie w gronie Przewodniczącego Rady Europejskiej  jako jego kolegi. Jest to dla mnie wielkim zaszczytem. Być kolegą Pana Donalda Tuska to jest wielki zaszczyt i z przyjemnością mówię, że wystartowałbym w wyborach, gdyby ktoś chciał mnie umieścić na porządnej liście w miejscach 1-3 - mówił Janusz Ostapiuk.

Po obejrzeniu reportażu powiem tak: utożsamiam się z firmą Molewski, cieszę się z sukcesów  i  bolą mnie porażki. Te przypisywane mnie niestety  bolą najbardziej bo są one wynikiem dziennikarstwa kalwaryjskiego -  dodał Janusz Ostapiuk.

Hala OSIR została sprawdzona i dokonano jej odbioru  przez  jednostki Sanepidu i Straży Pożarnej.

Od kilku tygodni jest użytkowana  przez kluby sportowe. Dyrektor OSIR Andrzej Walczak zaznaczył, że nie miał zgłaszanych uwag odnośnie funkcjonowania obiektu, za wyjątkiem zabezpieczenia  grzejników. Dyrektor odniósł się również do wątku 2 m wokół boiska. Podkreślił,  że zgodnie z przepisami Polskiego Związku koszykówki ten wymóg funkcjonuje.

Zgadzam się że przepis mówi, że ma być 2m, ale stosowane są wyjątki - argumentował dyrektor OSIR Andrzej Walczak

Dyrektor Walczak   zapewnia, że nie ma nic do ukrycia na obiekcie. 

 

Hala OSIR we Włocławku na celowniku. Ratusz odpowiada na zarzuty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się