:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Hala za miliony powstanie w Lubieniu Kujawskim. Będzie kręgielnia, ścianka wspinaczkowa. Tak ma wygl

Społeczeństwo, miliony powstanie Lubieniu Kujawskim Będzie kręgielnia ścianka wspinaczkowa - zdjęcie, fotografia

Gmina Lubień Kujawski przystąpi w tym roku do realizacji najbardziej ambitnego planu inwestycyjnego. To największy wydatek inwestycyjny przewidziany na najbliższe lata. W tej chwili gmina ma już gotową dokumentację projektową budowy hali sportowo-widowiskowej pełniowymiarowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. W najbliższych dniach gmina wystąpi o pozwolenie na budowę. W maju br. zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na wykonawcę robót.

Dokumnetacja przez gminę już została opracowana. Ma to być hala z 600 miejscami siedzącymi, 3 boiskami do piłki siatkowej i jednym do piłki ręcznej pozwalajaca rozgrywać zawody na poziomie mistrzowskim. Będzie pełniła też funkcję rekreacyjną z kręgelnią, ścianką wspinaczkową, siłownią, salą do fitnessu - powiedział burmistrz Marek Wiliński.

Środki finansowe na ten cel gmina pozyska z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a kolejne ze zwrotu podatku VAT. Nowa hala budowana będzie w okresie 3 lat.

Chciałbym rozpocząć budowę w roku bieżącym, budowa trwałaby przez okres 3 lat: 4 lat płatniczych i 3 lat realizacyjnych, tak aby pogodzić kwestie związane z budżetem gminy i kosztami jakie będą ponoszone w związku z budową hali. W jednym roku byłoby to nie możliwe, natomiast w ciągu 3 lat, a 4 płatniczych myślę, że będzie to realne do wykonania - argumentował burmistrz.

Obiekt będzie harmonizował z najbliższym otoczeniem.

Wizualizacja nawiązuje do budynków już istniejących. Wszystkie budynki są prostokątami, w związku z tym hala nawiązuje kształtem do dużego prostokąta - dodał burmistrz.

Cała inwestycja pochłonie około 15 milionów złotych.

Hala za miliony powstanie w Lubieniu Kujawskim. Będzie kręgielnia, ścianka wspinaczkowa. Tak ma wygl komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się