:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

„Hiszpański pióropusz” nadciąga nad Polskę. Upały we Włocławku i okolicy

Komunikaty, „Hiszpański pióropusz” nadciąga Polskę Upały Włocławku okolicy - zdjęcie, fotografia

Mieliśmy falę wysokich upałów z temperaturą sięgającą 32 – 33 stopni C. Wydawało się, iż ochłodzenie jakie przyszło w niedzielę i poniedziałek zwiastuje koniec męczących upałów. Okazuje się, iż nic bardziej mylnego. Gorączki jakie panowały na Półwyspie Iberyjskim w Portugalii i Hiszpanii w miniony weekend zbliżają się milowymi krokami do Polski. „Hiszpański pióropusz” jak nazwano to zjawisko przesuwa się i puka do naszych bram.

Do soboty włącznie przez kilkanaście dni mieliśmy bardzo wysokie temperatury sięgające czasami 34 stopni C. Może nie byłoby to aż tak uciążliwe gdyby wysokiej temperaturze nie towarzyszyła bardzo duża wilgotność. W niedzielę mieliśmy małe ochłodzenie do około 26 stopni a w poniedziałek termometry we Włocławku wskazywały 25 stopni C. I na tym koniec ochłodzenia. Od wtorku nad nasz kraj nadciąga bardzo upalne powietrze znad Półwyspu Iberyjskiego, tak zwany „Hiszpański pióropusz” („spanish plum”).

Masy gorącego powietrza płynące z Hiszpanii, przez Francję i Niemcy przykryją całą Polskę. Termometry w środę we Włocławku wskażą ponownie 33 – 34 stopnie C natomiast w czwartek nawet 35 stopni C. W piątek będzie również bardzo gorąco z tym że mogą pojawić się burze z opadami deszczu. Wysoka temperatura odpuści na chwilę w sobotę, wtedy termometry we Włocławku wskażą około 24 stopni C, natomiast w niedzielę będziemy mieli już 26 stopni a w poniedziałek ponownie 31 stopni C.

Według meteorologów być może chwilowo ochłodzi się około 15 sierpnia do 22 stopni C a potem będziemy mieli ponownie 25-27 stopni C.

„Hiszpański pióropusz” nadciąga nad Polskę. Upały we Włocławku i okolicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się