:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Hodowcy gołębi z Brześcia Kujawskiego zakończyli sezon lotowy [ZDJĘCIA]

Ludzie_, Hodowcy gołębi Brześcia Kujawskiego zakończyli sezon lotowy [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W dniu 4 listopada 2017 roku w restauracji "Staropolska" w Kruszynie Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Brześć Kujawski nr I uroczyście podsumował zakończenie sezonu lotowego 2017.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Działalność Sekcji wspiera wójt Gminy Ewa Braszkiewicz i burmistrz Gminy i Miasta Brześć Kujawski Wojciech Zawidzki, którzy od wielu lat corocznie goszczą na spotkaniach pasjonatów składając życzenia hodowcom, wielu radości z udanych lotów, wspaniałych wyników, a także wsparcia ze strony rodzin i sukcesów, szczęścia w codziennym życiu.

Jak nas poinformował prezes sekcji Bogdan Wrocławski, sekcja zlokalizowana jest w Brześciu Kujawskim, dzięki znakomitej współpracy od wielu lat z burmistrzem Wojciechem Zawidzkim. Sekcja na chwilę obecną liczy 30 hodowców, 20 nowych pasjonatów oczekuje na przystąpienie do sekcji. Do rozpoczęcia nowego sezonu w maju sekcja będzie liczyła ok. 50 członków. W tym roku dla gołębi dorosłych było 14 lotów. Pierwsze 5 lotów odbywało się na terenie kraju a pozostałe poza granicami Polski a konkretnie w Niemczech.

To były loty od 350 km. Najdłuższy lot sięgał 700 km między innymi z miejscowości Cloppenburg, Wittingen, Furstenwalde - powiedział prezes Bogdan Wrocławski

Ponad 40 pamiątkowych pucharów i okolicznościowych dyplomów wręczyli: Ewa Braszkiewicz wójt Gminy Włocławek, wiceprezydent Miasta Włocławek Magdalena Korpolak-Komorowska, Wojciech Zawidzki Burmistrz Brześcia Kujawskiego, Roman Gołębiewski dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Ryszard Gawinecki Prezes Zarządu PZHGP Oddział Radziejów-Brześć Kujawski, wiceprezes do spraw lotowych Wiesław Majchrzak, Prezes Sekcji Brześć Kujawski I Bogdan Wrocławski, z-ca ds. Finansowych Robert Chrzanowski, sekretarz Mirosław Daroszewski.

Podczas wręczania pucharów obowiązywał podział na kategorie: trzy mistrzostwa gołębi dorosłych: mistrzostwo gołębi z "całości" i z "50" i "typowanych". Kolejne mistrzostwo dotyczyło gołębi rocznych i tutaj były również 3 mistrzostwa gołębi młodych, kategorie jak w przypadku gołębi dorosłych oraz mistrzostwo dla gołębi lotników, które w danym roku się wyróżniły.

W minionym sezonie Mistrza w kategorii "OPEN" z całości zdobył duet Kędzierski - Kilanowski.

Mistrzem gołębie dorosłe "Typowane" został Wiesław Błasiak.

W kategorii gołębi rocznych: mistrz  Opłatowski Zbigniew;

Mistrzem w kategorii "OPEN" z "50" w lotach gołębi młodych został duet Kędzierski- Kilanowski.

Mistrz w kategorii "Typowane" w lotach gołębi młodych przypadł duetowi Kędzierski-Kilanowski.

Z okazji zakończenia sezonu lotowego 2017 serdeczne gratulacje, wyrazy uznania i życzenia satysfakcji z osiągnięć w mijającym sezonie i powodzenia w przygotowaniach do kolejnych gołębich lotów złożyła wiceprezydent Magdalena Korpolak - Komorowska w imieniu własnym i prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego.

Pasja, którą Państwo realizują jest połączeniem sportu i piękna natury. To niezwykła dyscyplina skupiająca wyjątkowych ludzi i ich skrzydlatych podopiecznych - mówiła wicprezydent Magdalena Korpolak - Komorowska.

Do życzeń przyłączył się również Roman Gołębiewski dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, który wręczył upominek na działalność hodowców gołębi pocztowych.

Zabierając głos prezes zarządu PZHGP Oddział Radziejów-Brześć Kujawski Ryszard Gawinecki nawiązał do serdecznej współpracy z burmistrzem Wojciechem Zawidzkim ale jednocześnie wspomniał podzielenia się sekcji na dwie odrębne, wyrażając jednocześnie ubolewanie nad tym faktem. Życzył zgody i lotów gołębi w kolejnym sezonie podczas wspaniałej aury pogodowej, której nie było w minionym sezonie.

Rozmawialiśmy z mistrzami duetem Kędziewrski – Kilanowski, którym w minionym sezonie udało się zdobyć 8 pucharów w tym 5 mistrzostw i 2 wicemistrzostwa i 1 puchar w kategorii lotów gołębi młodych. Pasjonaci nadal utrzymują hodowle na tym samym poziomie i odnoszą sukcesy.

Hodowcy gołębi z Brześcia Kujawskiego zakończyli sezon lotowy [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się