:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Ich historie poruszyły mieszkańców Chodcza. Organizują dla nich bieg. Przyjdziesz?

Polecamy, historie poruszyły mieszkańców Chodcza Organizują Przyjdziesz - zdjęcie, fotografia

3 grudnia 2017 roku w Chodczu odbędzie się II Bieg Charytatywny „Biegnij dla Szymka i Mateusza”.

Przewodnią ideą biegu jest wsparcie Szymona i Mateusza. Celem jest  zgromadzeniu funduszy, dla niepełnosprawnych dzieci, z przeznaczeniem na przeprowadzanie drogiego leczenia i długotrwałych rehabilitacji.

Szymon urodził się 29 X 2014r. w 27 tygodniu z wagą 830 gram. Spędził 140 dni w szpitalu. U Szymona stwierdzono zaburzenie napięcia mięśniowego, zespół mnogich przykurczy stawowych, zwichnięcie lewego stawu biodrowego, niedosłuch. Wymaga codziennej rehabilitacji ruchowej, słuchowej i logopedycznej. Ma bardzo duże przykurcze rąk i nóg. Szymon rozumie co się do niego mówi i widać w nim pragnienie zabawy, normalnego funkcjonowania, jednak nim to osiągnie czeka go ciężka i długa praca. 

Mateusz urodził się 8 września 2006 roku jako zdrowe dziecko. Miał 9 punktów w skali Agpar. Gdy miał pół roku zaczęły się pojawiać objawy  choroby Canavan. Po rocznej wędrówce po lekarzach i szpitalach diagnoza brzmiała: „postępująca choroba Canavan”. Mateusz był ósmym dzieckiem zdiagnozowanym w Polsce z tą nieuleczalną chorobą. Jedyne co można zrobić w leczeniu Mateuszka to go rehabilitować. Choroba objawia się nietrzymaniem głowy w pionie, wzmożonym napięciem mięśni w kończynach, zanikiem nerwu wzrokowego. Mateuszek nigdy nie usiadł, nie chodził, nie mówił. Obecnie ma 11 lat i jest dzieckiem leżącym, samodzielnie nie rusza rękami i nogami oraz głową ale wszystko rozumie. Mimo wszystkich trudności jakie spotyka na swojej drodze cieszy się każdym dniem.

W programie:

10:00 Bieg Małych Mikołajków dla dzieci w wieku 4-6 lat – dystans 100m

10:15 Bieg Starszych Mikołajków dla dzieci w wieku 7-10 lat – dystans 200m

10:30 Bieg Najstarszych mikołajków dla dzieci w wieku 10-12 lat – dystans 300m

10:45 Nordic Walking z v-ce mistrzynią Polski w Nordic Walking 2017 Marianną Jóźwiak

11:30 Bieg Główny – dystans 5 km

Po biegu o godzinie 14:00 w remizie OSP w Chodczu odbędzie się koncert Stowarzyszenia Studio Integracji Krzysztofa Cwynara w Łodzi.

Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu pod patronatem Burmistrza Chodcza.

Wesprzyjmy ich walkę o życie, zdrowie, sprawność i lepszą przyszłość Szymona i Mateuszka. Jesteśmy przekonani, że warto pomagać!

Cłopców można również wesprzeć internetowo wpłacając środki na rzecz Fundacji "Zdążyć z pomocą"

Jeśli chcesz wesprzeć Szymona kliknij (tutaj)

Jeśli chcesz wesprzeć Mateusza kliknij (tutaj)

Ich historie poruszyły mieszkańców Chodcza. Organizują dla nich bieg. Przyjdziesz? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się