:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

II Festiwal Piosenki Jesiennej w Baruchowie za nami [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Jesienne piosenki, przepiękne dekoracje oraz barwne kostiumy była okazja podziwiać na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Baruchowie podczas II Festiwalu Piosenki Jesiennej, który odbył się w dniu 4 listopada 2017 r.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

W minioną sobotę tj. 4.11.2016r. w II Festiwalu Piosenki Jesiennej zorganizowanego dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat wzięło udział 40 małych artystów.

To kolejny już festiwal w Baruchowie. Można zauważyć zaangażowanie dzieci ich radość. Podczas pierwszego inauguracyjnego festiwalu zauważyliśmy potrzebę organizacji tego typu festiwalu dla małych artystów, dlatego z radością kontynuujemy nasz festiwal. Serce jakie wkładają dzieciaki w wykonanie utworów to dla nas największa nagroda - powiedział zastępcy wójta Krzysztof Grudziński

Publiczność przywitała najmłodsza grupa Zespołu Swojacy krótkim programem artystycznym. Festiwal poprowadziła Zofia Rempalska zyskując uznanie publiczności. W konkursie wzięło udział 40 dzieci z 11 zgłoszonych Przedszkoli. Na scenie w podziale na zespoły oraz solistów wystąpiło 15 uczestników. Początkujący artyści zaprezentowali się w 4 kategoriach: zespoły wokalne w kategorii wiekowej 5-6 lat, soliści w kategorii wiekowej 5-6 lat, zespoły wokalne w kategorii wiekowej 3-4 lata, soliści w kategorii wiekowej 3-4 lata.

Podczas występów było kolorowo i radośnie, chociaż u niektórych pojawiał się także lekki stres. Dla większości artystów najmłodszego pokolenia był to pierwszy występ na prawdziwej scenie przy tak licznej widowni. Dzieci podczas występów wykazały się nie lada umiejętnościami. A przez cały czas trwania przesłuchań panowała ciepła i pełna radości atmosfera. Dzieciaki pięknie śpiewały i tańczyły a podziwiała ich przybyła publiczność, która nagradzała ich gromkimi brawami. Tym samym dzieci udowodniły, że jesień wcale nie musi być smutną porą roku. Mali artyści zaprezentowali bardzo wyrównany poziom wokalny.

Zapytaliśmy Dyrektor GOKSiR Joannę Dąbek jak przebiegały przygotowania do festiwalu.

II edycję festiwalu było łatwiej przygotować, ponieważ mamy już doświadczenie z ubiegłego roku. W tym roku występujących oceniają muzycy, i instruktor tańca - powiedziała dyrektor Joanna Dąbek

Wszystkich występujących oceniało profesjonalne jury w składzie:

Przewodnicząca - Katarzyna Lisicka - muzyk, instruktor muzyczny i wokalny; Członek - Julia Skowrońska - scenarzysta, choreograf, instruktor tańca; Członek - Rafał Paczkowski - muzyk, instruktor muzyczny i wokalny.

Wyniki tegorocznego festiwalu przedstawiają się następująco:

Zespoły wokalne w kategorii wiekowej 5-6 lat:

I miejsce - Zuzanna Kodłubaj i Sandra Lewandowska z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Solcu,

II miejsce - Lena Chrzanowska, Zuzanna Rozwora, Amelia Sierakowska, Martyna Osmałek z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Baruchowie,

III miejsce - Milena Bazela, Aleksandra Skibińska, Julia Borkowska z Przedszkola Niepublicznego w Choceniu,

Soliści w kategorii wiekowej 5-6 lat:

I miejsce - Aleksandra Romantowska z Katolickiego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku,

II miejsce - Eliza Pol z Oddziału Przedszkolnego w SP w Sokołowie,

III miejsce - Lena Wawrzonkowska wraz z chórkiem Leną Wrzesińką i Wiktorią Okońską Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Publicznej w Kłobi.

Zespoły wokalne w kategorii wiekowej 3-4 lata:

I miejsce - Wiktoria Stępień, Marysia Kruczyńska, Jessica Han, Amelia Jakubowska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Baruchowie

II miejsce - Oliwia Majewska, Ewelina Lijecka, Aleksandra Podlewska z Przedszkola Miejskiego w Kowalu

III miejsce - Agata Dryńkowska, Lena Leśniewska, Jakub Godlewski, Wojciech Kowalski z Przedszkola Niepublicznego „Akademia Przedszkolaka” w Gostyninie

Soliści w kategorii wiekowej: 3-4 lata

I miejsce - Anna Łukaszewicz z Przedszkola Niepublicznego w Choceniu.

Cieszymy się, że możemy w dniu dzisiejszym gościć tylu małych artystów nie tylko z naszego województwa, ale także i z mazowieckiego. Wraz z maluchami przybyli również rodzice, którzy w bardzo przeżywają eliminacje. Jest to już II festiwal, na który przybyło wielu chętnych i z tego powodu jesteśmy usatysfakcjonowanin- podsumował festiwal przewodniczący Rady Gminy Baruchowo Jarosław Komorek

O nagrody w postaci medali, statuetek i słodkiego akcentu dla zwycięzców zadbał GOKSiR w Baruchowie, natomiast słodycze dla wszystkich wyróżnionych ufundowały: Pani Mariola Kurdubska - Skarbnik Gminy Baruchowo oraz Pani Jolanta Tomaszewska ze Skrzynek.

Na koniec popłynęły podziękowania od organizatorów dla opiekunów i wszystkich dzieci za zaangażowanie i przygotowanie zarówno wokalne jak i choreograficzne.

II Festiwal Piosenki Jesiennej w Baruchowie za nami [WYNIKI, ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się