:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

III Festiwal Zespołów Folklorystycznych w Brześciu Kujawskim za nami. Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA]

Polecamy, Festiwal Zespołów Folklorystycznych Brześciu Kujawskim Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W dniu 3 Maja Brzeskie Centrum Kultury i Towarzystwo Kulturalne W Brześciu Kujawskim po raz trzeci zorganizowało Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Do tegorocznej edycji zaproszenie przyjęło 13 zespołów folklorystycznych prezentujących autentyczny folklor, głównie kujawski. Tym samym na scenie zaprezentowało się ponad 250 wykonawców. Gospodarzami festiwalu był zespół "Dzieci Kujaw" oraz "Spod Strzechy". Brzeskie zespoły dały występy pozakonkursowe.

Ponad to Panie ze "Spod Strzechy" dbały aby wszyscy zaproszeni goście smacznie zjedli kujawski żurek. Jury w składzie- przewodnicząca Jadwiga Kurant oraz Elżbieta Kraszewska - Sikorska i Tomasz Majchrzak przyznało nagrody w trzech, wyodrębnionych kategoriach.

W kategorii dziecięce zespoły folklorystyczne : I miejsce dla Z.P.i T. "Swojacy" z Baruchowa ( grupa dziecięca starsza). II miejsce Zespół Folklorystyczny "Kujawy Nadwiślańskie" z Lubania. III miejsce dla Z.P.i T. "Ziemia Kujawska" z Chocenia ( grupa dziecięca starsza).

W kategorii młodzieżowe (14-19 lat) zespoły folklorystyczne jury przyznało I miejsce dla Z.P.i T. "Kujawy" z Włocławka i II miejsce dla Z.P.i T. "Swojacy" z Baruchowa. W kategorii dorosłe zespoły folklorystyczne jury przyznało dwa równorzędne I miejsca dla Zespołu "Złotniczanki" ze Złotnik Kujawskich i dla "Kapeli Spod Kowala" z Kowala, drugiego miejsca nie przyznano, III miejsce Z.P.i T. "Kujawy " z Radziejowa.

Ponadto przyznano nagrody indywidualne dla Jana Olejnika z "Kapeli Spod Kowala" oraz dla Aurelii Klass z Z.P.i T. "Ziemia Kujawska" z Chocenia. Tegoroczna edycja była współfinansowana przez Starostwo Powiatowym we Włocławku. G

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ- SYSTEM S.A. był sponsorem III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego.

 

III Festiwal Zespołów Folklorystycznych w Brześciu Kujawskim za nami. Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się