:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Inscenizacje batalistyczne, pojazdy wojskowe, rycerze i pokaz artylerii. W ten weekend we Włocławku

Rozrywka, Inscenizacje batalistyczne pojazdy wojskowe rycerze pokaz artylerii weekend Włocławku - zdjęcie, fotografia

Stowarzyszenie PATROL Włocławek zaprasza na III Włocławski Piknik Historyczny oraz III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej. Wydarzenia odbędzie się w najbliższy weekend (15 i 16 lipca br.) we Włocławku.

W tym roku dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka oraz okolicznych miejscowości.

W najbliższy weekend 15 i 16 lipca br. będą miały miejsce dwa wydarzenia historyczne, bo będziemy nawiązywać do historii naszego kraju i nie tylko 15 lipca odbędzie się III Włocławski Piknik Historyczny, którego organizatorem jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek , natomiast kolejnego dnia w niedzielę odbędzie się III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej, którego organizatorem jest PATROL Włocławek wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim - powiedział na wstępie Maciek Kowalczyk reprezentujący Stowarzyszenie PATROL, podczas zorganizowanego briefingu prasowego dot. organizacji dwóch przedsięwzięć.

Obydwa projekty realizowane są ze środków finansowych Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Fundacja, która już działa 3 lata we Włocławku i mam nadzieję, że zapisała się na stałe w historii naszego miasta i jest już 3 raz ze Stowarzyszeniem PATROL i Włocławskim Piknikiem Historycznym. W działaniach Fundacji chodzi o to, by pokazać, że  historia jest ciągle żywa i zapoznać dzieci i młodzież z historią, która się toczyła w Polsce i we Włocławku - mówiła Małgorzata Kosińska, Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka podczas briefingu prasowego.

Przedstawiono ramowy program wydarzenia:

W dniu 15 lipca, w sobotę w godzinach 14:00 - 20:00 przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim (Słodowo) odbędzie się III Włocławski Piknik Historyczny.

Przede wszystkim widzowie będą mogli zobaczyć trzy bitwy. Będą świadkami wydarzeń z 1920 roku i obrony Włocławka (Cud nad Wisłą), następnie autorzy przeniosą widzów do czasów Wojny Domowej w Hiszpanii oraz bitwy pod Brunette. Kolejnym wydarzeniem będzie  rekonstrukcja walk obronnych z 1939 roku w rejonie Włocławka, które były istotnym elementem bitwy pod Bzurą. Wszystkie inscenizacje odbędą się z wykorzystaniem broni palnej, pojazdów oraz profesjonalnej pirotechniki. Ponadto zobaczymy walki rycerskie, pokazy Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego czy pokaz ratownictwa pola walki przygotowany przez Strzelców z JS4051 Włocławek. Istotnym elementem będą również prezentacje sprzętu, w tym kolekcjonerskich pojazdów militarnych. Widzowie zobaczą m.in. amerykańskie i rosyjskie ciężarówki, wozy opancerzone BRDM-2 czy bojowy wóz piechoty BWP-1.

Na włocławskim pikniku 16 lipca br. w niedzielę w godz. 12:00 - 17:00 odbędzie się - III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej.

Organizatorem III Włocławskiego Przeglądu Artylerii Czarnoprochowej, jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim.

Spodziewamy się 10 armat, które przyjadą z Województwa Kujawsko-Pomorskiego jak również Zachodnio-Pomorskiego czy mazowieckiego. Oprócz armat będzie również broń krótka prochowa i muszkiet. W trakcie konkursu będzie odbywał się konkurs historyczny, który został dofinansowany przez Urząd Miasta Włocławek. Będą oceniane armaty. Na zwycięzcę będzie oczekiwała nagroda - nadmienił Ireneusz Szafrański z Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Do Włocławka przyjadą bractwa kurkowe z centralnej i północnej Polski. Przybyli na piknik będą mieli okazję zobaczyć ponad 10 armat, dział i moździerzy, których obsługa weźmie udział w rywalizacji. Odbędą się strzelania indywidualne, sekwencyjne oraz salwą. Oceniane będą zarówno umiejętności, widowiskowość oraz wierne odwzorowanie historyczne, w tym m.in. strojów z epoki oraz wyposażenia.

Ponadto Straż Pożarna we Włocławku zrealizuje założenia programu „Kręci nas bezpieczeństwo”.

Organizatorzy apelują o pomoc dla ciężko chorej Sary Bober z Torunia.

Organizatorzy zapraszają na piknik, wstęp bezpłatny!

Z uwagi na broń palną i materiały pirotechniczne wszyscy uczestnicy winni zachować szczególną ostrożność.

PROGRAM:

III Włocławski Piknik Historyczny

15 lipca 2017r.

Miejsce: teren zielony przy Międzyosiedlowym basenie Miejskim (Słodowo)

Godzina 14.00

- Otwarcie pikniku

- Zwiedzanie stoisk, konkursy

Godzina 15.00

- Inscenizacja - Cud nad Wisłą 1920r.

- Zwiedzanie stoisk, konkursy, pozostałe atrakcje

Godzina 17.00

- Inscenizacja - Wojna Domowa w Hiszpanii - Bitwa pod Brunette

- Zwiedzanie stoisk, konkursy, pozostałe atrakcje

Godzina 19.00

- Inscenizacja - II Wojna Światowa 1939r. - walki obronne w rejonie Włocławka

- Zwiedzanie stoisk, konkursy, pozostałe atrakcje

Godzina 20.00

- Zakończenie II Włocławskiego Pikniku Historycznego

Pozostałe atrakcje:

- Prezentacja Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

- Prezentacja walk rycerskich

- Prezentacje pojazdów wojskowych

- Prezentacje grup rekonstrukcji historycznej

III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej

16 lipca 2017r.

Miejsce: teren zielony przy Międzyosiedlowym basenie Miejskim (Słodowo)

Godzina 12.00

- Przywitanie gości

- Otwarcie Przeglądu

Godzina 12.30

- Rozpoczęcie konkurencji w ramach Przeglądu

- Przeprowadzenie poszczególnych konkurencji

- Prezentacja umundurowania, wyposażenia i broni czarnoprochowej w przerwach pomiędzy strzelaniami

Godzina 15.00

- Strzelanie finałowe

Godzina 17.00

- Zakończenie III Włocławskiego Przeglądu Artylerii Czarnoprochowej


Inscenizacje batalistyczne, pojazdy wojskowe, rycerze i pokaz artylerii. W ten weekend we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się