:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Inwestycja za inwestycją w roku 2017. Co czeka Powiat Włocławski w 2018 roku?

Polityka, Inwestycja inwestycją czeka Powiat Włocławski - zdjęcie, fotografia

Koniec zbliżającego się roku w samorządach to czas podsumowań. O tym co udało się osiągnąć oraz o wyzwaniach roku 2018 rozmawialiśmy ze Starostą Włocławskim Kazimierzem Kacą.

Redaktor: Jakie najważniejsze inwestycje wykonano w ciągu mijającego roku?

Starosta Włocławski Kazimierz Kaca: Tych inwestycji jest bardzo dużo i każdy mieszkaniec powiatu musiał je zauważyć. Ogromne znaczenie mają drogi, które poprawiają komunikację. Z satysfakcją mogę mówić o około 40 km dróg wybudowanych przez powiat. Pragnę podziękować również samorządom gminnym, które wkładają duży wysiłek na terenie swoich gmina. Dziękuję za współpracę i za partnerstwo. W ubiegły roku otrzymaliśmy dofinansowanie na 2 schetynówki. Na 2 drogi pozyskaliśmy środki z Narodowego Programu Dróg Lokalnych w kwocie 6 mln zł. Nie byłoby tego bez współpracy z samorządami gminnymi. W mojej ocenie dzisiaj mówimy jednym głosem z wójtami i burmistrzami. Sprzeczamy się ale wypracowujemy kompromis. Zrozumienie pozwala nam cele osiągać. To jest nasza przewaga nad innymi samorządami.

Redaktor: Zawsze niepokój Pana budziły drogi wojewódzkie?

Ubolewam nad opóźnieniami dróg wojewódzkich, które przebiegają przez teren powiatu włocławskiego. Po ostatniej wizytacji mam jednak nadzieję, że nareszcie spełnią się słowa marszałka, członków zarządu, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich, którzy podjęli działania i kontynuują zadanie. Urzędnicy Marszałka powinni rozmawiać z ludźmi to wtedy będą efekty.

Redaktor: Czy to wszystkie inwestycje, którymi pochwalić się może powiat?

Starosta Włocławski Kazimierz Kaca: Jestem usatysfakcjonowany 40 km dróg wybudowanych w mijającym roku. Przeznaczamy również materiał na budowę chodników w gminach. Nie zapominamy o zabytkowych kościołach. Oddaliśmy w tym roku nowe domki dla dzieciaków w Lubieniu Kujawskim. Pamiętamy również o szkołach i Domach Pomocy Społecznej.

Redaktor: Z pewnością nie byłoby tych zrealizowanych zadań bez wsparcia UE?

Starosta Włocławski Kazimierz Kaca: Dzięki dobrze przygotowanym przez wykwalifikowaną kadrę wnioskom pozyskujemy środki zewnętrzne i możemy sprawnie realizować inwestycje. Oznacza to ,że w sposób sensowny i racjonalny wykorzystujemy środki, które Unia Europejska przyznaje na rozwój. To uważam za sukces naszego powiatu.

Redaktor: Przed samorządami ostatni rok kadencji. Chcielibyśmy aby nasi Czytelnicy poznali plany na przyszły rok. Jakie najważniejsze inwestycje Powiat planuje zrealizować?

Starosta Włocławski Kazimierz Kaca: Rok 2017 kończymy bez zadłużenia. Wchodzimy w nowy 2018 rok z nową perspektywą. Od poniedziałku idzie fala przetargów na drogi, na dokumentację na budowę szkoły w Chodczu - kwota ok. 6 mln zł. oraz budowę budynku biurowego wraz z parkingiem służącym wykonaniu zadań publicznych realizowanych przez Powiat Włocławski - Starostwo Powiatowe we Włocławku. Już ogłoszono przetarg na dokumentację. Budowa Szkoły i Wydziału Geodezji rozpocznie się w 2018 roku. Wyborów nie wygrywa się pracą w ostatnim roku wyborczym, ale intensywną pracą w przeciągu całego okresu 4 lat. To były pracowite lata. Jestem optymistycznie nastawiony na kolejny rok. Dzięki kompetentnym, pracowitym pracownikom realizujemy zdania dla społeczności lokalnej.

Inwestycja za inwestycją w roku 2017. Co czeka Powiat Włocławski w 2018 roku? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się