:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Jak długo potrwa rozbudowa drogi powiatowej Osięciny - Wieniec - Włocławek ?

Trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 2807C Osięciny -  Wieniec - Włocławek, etap III i etap IV.

Realizowana  inwestycja rozbudowy drogi powiatowej na odcinku o długości około 7 km zostanie wykonana w terminie do dnia 15 września br.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje: poszerzenie szerokości jezdni do 6,0 m; budowę ścieżki rowerowej, wykonanie poboczy, budowę przystanków autobusowych z peronami, modernizację istniejącego odwodnienia, budowę zjazdów, wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, budowę przejścia dla pieszych z azylem i oznakowaniem aktywnym pełnił będzie ważną rolę komunikacyjną.

Na temat  trwającej przebudowy drogi rozmawiamy z radnym Rady Powiatu i członkiem Zarządu Powiatu Tomaszem Chymkowskim. Radny nie ukrywa zadowolenia z trwającego, jakże istotnego z punktu widzenia mieszkańców zadania.

Ten zakres drogi jest zwieńczeniem wcześniej planowanej i realizowanej inwestycji. W zasadzie III i IV etap to całkowite zakończenie tego bardzo ważnego odcinka, który jest połączeniem komunikacyjnym z Włocławkiem, Uzdrowiskiem Wieniec Zdrój, jak również pełni ważną rolę komunikacyjną dla samych mieszkańców Wieńca i okolicznych miejscowości.- powiedział członek zarządu Tomasz Chymkowski.

Jak podkreślił Tomasz Chymkowski dodatkowo w ramach tej inwestycji wykonana zostanie ścieżka rowerowo-piesza łącząca Wieniec Zalesie z miejscowością Wieniec na całej długości planowanego odcinka drogi w zasadzie za miejscowość Wolica.

W najbliższych miesiącach  zabiegać będzie on o połączenie  tej ścieżki przez miejscowość Falborz z Osiedlem Cukrownia.

Cieszę się, że jest to  jeden z ostatnich  odcinków drogi powiatowej w Gminie Brześć Kujawski, który wymagał podjęcia natychmiastowych prac w tym zakresie. – z zadowoleniem mówił Tomasz Chymkowski

Pozostanie w Gminie Brześć Kujawski  jeszcze do wykonania w tym roku remont drogi Falborz.  Dotychczasowe kadencje w trakcie, których Tomasz Chymkowski sprawował funkcje  członka zarządu pozwoliły  na wykonanie większości zadań, za co jest on wdzięczny Staroście Kazimierzowi Kacy jak  również Wspólnocie Samorządowej.

Jak długo potrwa rozbudowa drogi powiatowej Osięciny - Wieniec - Włocławek ? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się