:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Jak spędzić bezpieczne wakacje? W LMK we Włocławku już wiedzą [ZDJĘCIA]

Szkoły podstawowe, spędzić bezpieczne wakacje Włocławku wiedzą [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Już wkrótce wakacje, dlatego istotnym jest aby uwrażliwić dzieci, młodzież i dorosłych na zachowanie bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

W dniu 8 czerwca 2017 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku odbył się happening "Bezpieczne wakacje 2017" w ramach Ogólnopolskiej akcji oraz projektu "Bezpieczne szkoły Śródmieścia" z udziałem przedstawicieli: Policji, Straży Miejskiej, WOPR, Straży Pożarnej, Sanepidu, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Centrum, Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Centrum Organizacji Pozarządowych, WORD, Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Celem dzisiejszego happeningu jest uwrażliwienie, że w czasie kąpieli, w czasie wspinaczki górskiej mogą zdarzyć się sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu młodych ludzi. Uczymy ich jak mają się w takiej sytuacji zachować. Jakie służby powiadomić. Sami nie czujemy się specjalistami z zakresu bezpieczeństwa dlatego do współpracy zaprosiliśmy włocławskie instytucje, które skorzystały z zaproszenia - powiedziała Aneta Jaworska dyrektor LMK we Włocławku.

Jak zaznaczyła dyrektor wakacje to zawsze czas, w którym się nieco młodzież rozpręża a zrelaksowana i swobodna  zapomina o zagrożeniach, które są ryzykowne podczas letniego wypoczynku czy to nad wodą, czy w górach.

Sierżant Aleksander Pradun funkcjonariusz włocławskiej policji zaprezentował młodzieży najważniejsze zagadnienia na temat zagrożeń w okresie letnim.

Hasłem przewodnim naszych działań jest „Kręci mnie bezpieczeństwo” nowa akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji mająca na celu szerzenie idei bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, by te wakacje i okres letni przebiegły bezpiecznie, żebyśmy nie narażali się na przykre zdarzenia - mówił sierżant Aleksander Pradun.

Patrol Szkolny w ciągu roku szkolnego przeprowadził 570 różnych spotkań, w których uczestniczyło 15 500 osób we wszystkich placówkach oświatowych na terenie Włocławka. Działania Straży Miejskiej wpisują się jak podkreślił rzecznik prasowy Dariusz Rębiałkowski w działalność Patrolu Szkolnego, który istnieje w ramach jednostki Straży Miejskiej. W ciągu całego roku szkolnego prowadząc pogadanki, prelekcje, spotkania z młodzieżą. Starają się przekazywać takie wartości, wiedzę, którą może młodzież wykorzystać, kiedy występują różnego rodzaju zagrożenia.

Muszę przyznać, że to spotkanie było owocne dla nas wszystkich, dla tych najmłodszych ale i dla mnie osobiście. Wiele cennych informacji pomoże nam ustrzec młodzież w mieście przed niebezpieczeństwem - podsumował happening Ojciec Arkadiusz ze Szkoły Podstawowej nr 10

W programie przedsięwzięcia znalazły się między innymi spotkania i konsultacje z w/w specjalistami, ćwiczenia dla uczniów oraz pokazy z zakresu pomocy przedmedycznej. 

Jak spędzić bezpieczne wakacje? W LMK we Włocławku już wiedzą [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się