:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Jarosław Gowin poparł we Włocławku Jarosława Chmielewskiego. Co na to Marek Wojtkowski?

Jarosław Gowin udzielił poparcia Jarosławowi Chmielewskiemu kandydatowi PiS na prezydenta Włocławka.

Wizyta w dniu 17 lipca 2017 roku w Starej Remizie we Włocławku specjalnego gościa Jarosława Gowina Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego miała między innymi związek z wyborami samorządowymi również w wymiarze miejskim.

Oficjalnego poparcia dla kandydata na urząd prezydenta Jarosława Chmielewskiego udzielił wicepremier Jarosław Gowin.

Jak wiemy przed rozpoczęciem uroczystej sesji, na którą zaprosił gościa przewodniczący Rady Miasta Włocławek Rafał Sobolewski wicepremier ogłosił, że kandydatem do sejmiku z listy PiS i Zjednoczonej Prawicy jest właśnie Rafał Sobolewski.

To był jeden z powodów wizyty, a drugi to poparcie Jarosława Chmielewskiego na kandydata na urząd prezydenta Włocławka w zbliżających się wyborach samorządowych.

Chciałbym oficjalnie zakomunikować, że porozumienie zdecydowało się poprzeć w wyborach na kandydata rekomendowanego przez PiS Jarosława Chmielewskiego. Bardzo jest mi miło, że możemy Pana gościć. Chciałbym życzyć jak najlepszego wyniku. Jestem przekonany, że za kilkanaście tygodni będę mógł ściskać tą dłoń już jako dłoń nowo wybranego prezydenta Włocławka - mówił wicepremier Gowin.

Kandydat na prezydenta Jarosław Chmielewski nie ukrywał zadowolenia.

Ważne jest, że chcemy wspólnie wziąć odpowiedzialność za miasto, wspólnie działać na niwie sejmiku samorządowego, który jest potrzebny do tego, żeby Włocławek mógł się rozwijać i również na niwie rządowej - mówił Jarosław Chmielewski.

Prezydent Marek Wojtkowski nie chciał odnosić się do polityki. Ważny dla niego był moment uroczystej i merytorycznej sesji, na której uchwalany był Gminny Program Rewitalizacji na lata 2018-2028, a polityka rządzi się jego zdaniem własnymi prawami i nie chciał ingerować. Wyraził jednak zdziwienie, że przedstawiciel rządu w randze wicepremiera w tak oficjalny sposób wspiera kontrkandydata.

Myślę, że też będzie to dla Pana premiera Gowina dość duży dyskomfort. Akurat z Panem premierem się znamy. Ja znam go jako członka Platformy Obywatelskiej. Razem byliśmy też w zespole wolnorynkowym. Chyba, że był taki nakaz od władz partii PiS. Jestem co najmniej tym zdziwiony  - skomentował prezydent Marek Wojtkowski.

Jarosław Gowin poparł we Włocławku Jarosława Chmielewskiego. Co na to Marek Wojtkowski? komentarze opinie

  • gość 2018-07-19 02:10:05

    A dziud!

Dodajesz jako: Zaloguj się