:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

"To jest dorabianie ideologii do najniższych lotów polityki". Czy Włocławek uchwali budżet na 2018 r

Polityka, dorabianie ideologii najniższych lotów polityki

Kontynuacja sesji grudniowej w sprawie budżetu już w najbliższym tygodniu. Czy Włocławek uchwali budżet na 2018 rok?

Głosowanie nad uchwałą odbędzie się na najbliższej wtorkowej sesji. Na ten temat rozmawialiśmy z Jackiem Kuźniewiczem radnym sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, a jednocześnie prezesem MPEC we Włocławku:

Redaktor: Jakby Pan skomentował nie podjęcie budżetu na grudniowej sesji Rady Miasta Włocławek?

Jacek Kuźniewicz radny sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezes MPEC we Włocławku: Komentarz jest jeden. To było nieodpowiedzialne. Pewna grupa radnych bawi się miastem. O zgrozo w tej grupie bawiącej się miastem jest były dwukadencyjny prezydent, który w momencie kiedy jego taka sytuacja dotyczyła strasznie rozdzierał szaty, denerwował się jak to radni śmią przedłużać pracę nad budżetem. Ale on dzisiaj sam takie działania podejmuje. Dlatego upoważnia to do stwierdzenia, że jest to zwykła zabawa miastem, nieodpowiedzialność.

Redaktor: A jak prawo odnosi się do takiej sytuacji i skąd nagle te pomysły do budżetu?

Jacek Kuźniewicz radny sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezes MPEC we Włocławku: Prawo dopuszcza sytuacje, w której budżet jest uchwalany później niż do końca roku poprzedzającego jego obowiązywanie, ale są to sytuacje wyjątkowe, tak definiuje to ustawa.Tu nie ma żadnej wyjątkowej sytuacji. W normalnym trybie prezydent przedłożył budżet do Rady Miasta do 15 listopada. W tym trybie radni mogli składać swoje propozycje do budżetu, zresztą sami uchwalają tryb prac nad budżetem, żeby było śmieszniej, więc sami sobie narzucają te reguły pracy. A teraz jakby nagle się obudzili, a pracowali na komisjach i nagle mają swoje pomysły. To działanie jest nieodpowiedzialne. Mieli dość czasu by popracować nad budżetem, tym bardziej, że głównym miejscem, w  którym się nad nim pracuje jest komisja finansów, której przewodniczącym jest były prezydent. To pokazuje hipokryzje tego człowieka. Można było spokojnie zbierać się na komisji dowolną ilość razy i przepracować ten budżet i wejść na sesje z przygotowanym materiałem.

Redaktor: Jak Pan skomentuje zachowanie  radnych opozycyjnych?

Jacek Kuźniewicz radny sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezes MPEC we Włocławku: To jest zwykła złośliwość i demonstracja. Inaczej nie da się tego określić, bo te poprawki, które zostały zgłoszone nie są jakieś fundamentalne. Absolutnie nie wnoszą nic dla miasta.

Redaktor: Jak Pan myśli jaki budżet na najbliższej sesji przedłoży prezydent?

Jacek Kuźniewicz radny sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezes MPEC we Włocławku: Jestem głęboko przekonany, że prezydent przedłożył budżet kompromisu, między tym co można zrobić, na co są pieniądze, a potrzebami, które są.

Redaktor: Jak Pana zdaniem w tej sytuacji zachowają się radni opozycyjni?

Jacek Kuźniewicz radny sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezes MPEC we Włocławku: Radni, którzy mają większość w Radzie Miasta spróbują złośliwie tę koncepcję zburzyć, bo to nie może się udać, bo są wybory i musimy poprzeszkadzać i tylko tyle. Co tu można więcej komentować.

Redaktor: Czy nie uważa Pan, że takie zachowanie jest niekorzystne dla miasta?

Jacek Kuźniewicz radny sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezes MPEC we Włocławku: Spowalnia to o jakiś miesiąc nawet półtora prace nad wszystkim, więc to co było założone nie zostanie do końca zrealizowane. Ucierpią na tym mieszkańcy. Mamy cały festiwal wypowiedzi medialnych, że to wszystko dla dobra mieszkańców, że Włocławek zyska. To jest tylko dorabianie ideologii do najniższych lotów polityki, tego inaczej się nie da się określić.

Redaktor: Jak Pan sądzi jakie będą poczynania na najbliższej sesji Rady Miasta?

Jacek Kuźniewicz radny sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezes MPEC we Włocławku: Kompromisu nie będzie. Słyszałem, że prezydent nie chce się zgodzić na żadne poprawki. Jednak radni, którzy poprawki zgłosili nie ustąpią i będzie być może pad, albo budżet będzie taki jaki sobie radni wymyślą. Poprawki zostaną przeforsowane w takiej czy innej formie i budżet prezydent dostanie do realizacji.

"To jest dorabianie ideologii do najniższych lotów polityki". Czy Włocławek uchwali budżet na 2018 r komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się