:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Już jutro Powiatowy Rajd Rowerowy "Rowerem po Europie"

Karate, jutro Powiatowy Rowerowy

XV Powiatowy Rajd Rowerowy „Rowerem po Europie” do Gołaszewa w gminie Kowal odbędzie się 21 września 2017 roku dla uczniów szkół podstawowych z klas gimnazjalnych i pponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych Powiatu Włocławskiego.

Trasa przejazdu grup rowerowych z pominięciem odcinka przebiegającego po drodze wojewódzkiej Nr 265 na odcinku Brześć Kujawski – Łagiewniki  będzie przebiegała:

ze szkół z Lubrańca – Lubrańca Marysina do Nakonowa (miejsce zbiórki) drogami powiatowymi i gminnymi z przecięciem drogi gminnej z wojewódzką (W -265) w Nakonowie:

wariant I:

Lubraniec, Gołębin, Humlin, Dobra Wola, Kruszynek, Poddębice, Lijewo, Nakonowo

wariant II:

Lubraniec, Gołębin, Skibice, Poddębice, Lijewo, z Kruszynka cofnięcie do Poddębic i dalej Lijewo do Nakonowa

ze szkół z Brześcia Kujawskiego do Nakonowa (miejsce zbiórki) drogami powiatowymi i gminnymi z przecięciem drogi gminnej z wojewódzką (W-265) w Nakonowie:

Brześć Kujawski, Sokołowo, Humlin, Kruszynek, z Kruszynka cofnięcie do Poddębic i dalej Lijewo do Nakonowa.

Grupy rowerowe dojeżdżają  do miejsca zbiórki zgodnie z przepisami ruchu drogowego pod nadzorem opiekunów: grupa z Nakonowa do Gołaszewa  będzie się poruszała w zwartej kolumnie; przód i tył zabezpieczony przez policję i dodatkowo przez dwóch opiekunów poszczególnych grup rowerowych 13 os. Natomiast trzy oddzielne grupy rowerowe wraz z opiekunami z Kowala przemieszczają się bezpośrednio do miejsca docelowego tj. Ośrodka Agrofarmy w Gołaszewie gmina Kowal zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Powrót uczestników rajdu z Agrofarmy Gołaszewo w gminie Kowal odbywa się zgodnie z przepisami ruchu drogowego we własnym zakresie pod nadzorem opiekunów.

Miejsca niebezpieczne dla rowerzystów zabezpiecza policja: tj. w Nakonowie oraz w Kowalu na skrzyżowaniu drogi wyjazdowej (na światłach).

W programie rajdu w Ośrodku Agrofarmy Gołaszewo dodatkowo wprowadza się dla wszystkich uczestników rajdu ok. godz. 10:50 do 11:15 pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prezentacja kampanii społecznościowej „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Już jutro Powiatowy Rajd Rowerowy "Rowerem po Europie" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się