:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Kalendarz imprez na 2018. Wiemy kto wystąpi w Lubrańcu

Rozrywka, Kalendarz imprez Wiemy wystąpi Lubrańcu - zdjęcie, fotografia

Kalendarz imprez kulturalnych i patriotycznych organizowanych na terenie Gminy Lubraniec jest w tym roku równie bogaty jak w ubiegłych latach.

Już 1 i 2 marca br. odbędą się uroczyste obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości w pierwszym dniu będą miały miejsce na placu 3-go Maja przy pomniku poświęconym poległym za wolną i niepodległą Polskę, podczas których władze gminy złożą kwiaty oraz zapalą znicze.

Nastepny dzień uroczystości zaplanowano w Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Lubrańcu gdzie wystąpi młodzież 7 klasy SP i 2 i 3 gimnazjum.

W tym roku chcemy zaprosić doktor Alicję Hauke-Paczoską, która jest historykiem, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Delegatura IPN w Bydgoszczy. Jest ona autorką publikacji poświęconej działałności polskiego podziemia na Kujawach Wschodnich - powiedział burmistrz Stanisław Budzyński.

Natomiast 2 czerwca br. zainaugurowane zostaną tegoroczne "Dni Lubrańca”. W tym też dniu wystąpi zespół BOYS z utworami między innymi "Najpiękniejsza Dziewczyno" czy "Moja Kochana" . Drugi  dzień obfitował będzie w turnieje sportowe. Zaplanowano turniej tenisa ziemnego i turniej piłki plażowej. W trzecim dniu tj. 4 czerwca zakończone zostaną obchody "Dnia Lubrańca" paradą młodzieży.  

Już 9 czerwca - IV piknik archeologiczny Megalityczne Przesilenie. Jak zawsze impreza obfitowała będzie w liczne atrakcje, wśród których znajdą się: warsztaty i pokazy z zakresu archeologii eksperymentalnej i doświadczalnej, prelekcje popularno-naukowe, konkursy z nagrodami oraz scenki rodzajowe aranżowane przez dzieci i młodzież. W bogatej ofercie pikniku nie zabraknie oczywiście prelekcji popularno naukowych.

Dożynki w tradycji polskiej to najważniejsze święto wszystkich rolników. Obrzęd stanowi doskonałą okazję do radosnego podziękowania za zbiory. W Gminie Lubraniec uroczystości dożynkowe będą miały miejsce w tym roku w niedzielę 16 września 2018 roku. Dożynkom już po raz czwarty będzie towarzyszył Festiwal Kuchni Kujawskiej, który cieszy się ogromnym powodzeniem i na stałe wpisał się w kalendarz kulturalno-rozrywkowy regionu, którego główną ideą jest promocja tradycji kulinarnych Kujaw. Gwiazdą dożynek będzie zespół disco polo Bayer Full.

Kalendarz imprez na 2018. Wiemy kto wystąpi w Lubrańcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się