:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Kłusował w gminie Baruchowo. Co go czeka?

Ludzie_, Kłusował gminie Baruchowo czeka - zdjęcie, fotografia

Włocławscy policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych wspólnie z strażnikiem Leśnym Nadleśnictwa Włocławek zatrzymali na gorącym uczynku kłusownika. 68-latek rozstawiał wnyki na łące Leśnictwa Kurowo. Za usiłowanie kłusownictwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (07.12.17) policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych pełnili wspólnie służbę ze strażnikiem leśnym Nadleśnictwa Włocławek. Służba pełniona była w okolicznych lasach powiatu włocławskiego i była skierowana na ujawnianie nielegalnego po zysku zwierzyny. Na terenie leśnictwa Kurowo (gm. Baruchowo) zauważyli mężczyznę, który w krzakach coś sprawdzał. Postanowili zweryfikować zachowanie mężczyzny i okazało się, że w ośmiu miejscach rozstawił on wnyki. Na szczęście podjęte działania uniemożliwiły skłusowanie zwierzyny leśnej przez 68-latka. Na miejscu zabezpieczono narzędzia służące do kłusowania.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kłusownictwa zwierzyny. Za ten czyn zgodnie z Ustawą Prawo o Łowiectwie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz przepadek narzędzi.

Kłusował w gminie Baruchowo. Co go czeka? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się