:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Kłusownicy przyłapani na gorącym uczynku. Na jeziorze w gminie Choceń doszło do ...

Ludzie_, Kłusownicy przyłapani gorącym uczynku jeziorze gminie Choceń doszło - zdjęcie, fotografia

Wspólne działania włocławskich policjantów i funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej zakończyły się zatrzymaniem na gorącym uczynku kłusownika. 45-latek nielegalnie rozstawił sieci na jednym z jezior w gminie Choceń. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia i przepadek przedmiotów służących do bezprawnego połowu.

Od wielu lat włocławska policja współpracuje z miejscowymi straznikami rybackimi w zakresie kontroli przestrzegania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Współpraca ta przejawia się między innymi we wspólnych patrolach.

Tego typu właśnie działania miały miejsce m.in. w poniedziałek (27.11.17) w rejonie jezior w gminie Choceń. Około 15.30 funkcjonariusze ogniwa prewencji na wodach i włocławskiego posterunku państwowej straży rybackiej zauważyli na jednym z jezior mężczyznę, który rozstawił sieć rybacką. Sądząc, że nikt go nie widzi szykował już kolejną wodną pułapkę.

Funkcjonariusze przerwali te bezprawne działania. Mężczyzna został zatrzymany, a przedmioty służące do nielegalnego połowu zabezpieczone do sprawy. 45-latek usłyszał już zarzut. Grożą mu teraz 2 lata więzienia i przepadek narzędzi służących do bezprawnego połowu ryb.

Kłusownicy przyłapani na gorącym uczynku. Na jeziorze w gminie Choceń doszło do ... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się